Diji

Dijital Etkinlik Nedir?

 

Dijital etkinlik, son günlerde çok sık duyulan ama ne olduğu konusunda pek çok insanın merak içerisinde olduğu konulardan bir tanesidir. Dijital etkinliğin tanımına bakıldığında fiziksel olarak gerçekleştirilmesi beklenen bir etkinliğin dijital ortamda yayınlanmasıdır. Dijital ortamda gerçekleşen canlı yayınların henüz çok yaygın olmadığı düşünülse de gelecekte çok ciddi bir yaygınlık kazanacağını ifade edebiliriz.

Firmaların tanıtım ve pazarlama etkinliklerinde oldukça değerli bir araç olarak kullanacakları dijital etkinlik, farklı alanlarda tercih edilebiliyor. Fiziksel olarak gerçekleştirilmesi mümkün olan kurumsal etkinlikler ve özel organizasyonların dijital ortamda gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu anlamda hitap edilecek olan kitle çok ciddi manada büyüktür.

Dijital Etkinlik Ne Tür Faydalar Sağlar?

Dijital dönüşümün bir parçası olarak değerlendirilebilecek olan dijital etkinliklerin dikkat çeken pek çok özelliği vardır. Bu özellikleri ve faydaları aşağıda sizler için sıraladık! Şimdi gelin bütün faydalara daha yakından bir bakalım!

  • Fiziksel katılımcılarla sınırlı kalmak yerine dijital ortamda çok daha ciddi sayıda katılımcıya ulaşılması mümkündür,
  • Canlı yayını izleyen katılımcıların yorumları ve etkileşimleri sayesinde interaktif bir etkinlik düzenlenmesi mümkün olur,
  • Etkinliğin canlı yayınlanmasının yanı sıra sonraki süreçte izlenmesi de söz konusu hale gelir,
  • Ürün ve hizmet tanıtımlarının gerçekleştirilmesi konusunda yorumlar izlenebilir,
  • Canlı yayınlar ile alakalı sayısal veriler ve raporlamalar elde edilir.

Yukarıda sıralanan bütün avantajlarıyla dijital etkinliklerin oldukça ayrıcalıklı olacağından söz etmek gerekir.

Fiziksel Etkinliğin Dijitalden Farkı

Fiziksel etkinliklerle alakalı çok değerli çözümler bulunsa da yeni bir anlayışa kapı aralayan dijital etkinliklerin daima değerli olduğundan bahsetmek gerekir. Bunun en önemli yanı geleceğe yönelik olumlu bir değişimi sağlamasıdır. Ulaşılabilirlik anlamında küçük markalara dahi çok büyük fırsatlar sunan dijital etkinlikler diğer etkinlik çeşitlerine nazaran daha az bütçe gerektirir.

Bütçe, imkân ve kaynak noktasında her yönüyle başarıya odaklı çözümler sağlayan dijital event sayesinde siz de markanızı bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Kubist olarak hem dijital eventler hem de dijital dönüşüm konusunda size sunduğumuz harika imkanlarla kalite odaklı alternatiflere kapı aralıyoruz. Size sadece bu ayrıcalıkları yaşamak kalıyor!

Cevap bırakın