Eğitim ve Etkinliklerinizi Sosyal Medya ile Nasıl Duyurabilirsiniz?

Eğitim ve Etkinliklerinizi Sosyal Medya ile Nasıl Duyurabilirsiniz?

 

Eğitim ve etkinliklerinizi daha geniş kitlelere duyurmak adına ne tür yollardan yararlanacağınızı merak mı ediyorsunuz? Bu konuda en dikkat çeken seçeneğin sosyal medya platformları olacağını unutmamalısınız. Sosyal medya platformlarında geniş kitlelere hitap edebilir ve etkileşimi kısa sürede binlere ulaştırabilirsiniz.

Instagram, Facebook ya da Twitter gibi birbirinden değerli platformlardan bir tanesini kullanmak adına hemen harekete geçmeniz öneriyoruz. Peki, ama bu platformlarda sadece paylaşımlar yaparak mı etkileşimi arttırabilirsiniz? Elbette hayır! O halde gelin sosyal medyada etkileşiminizi daha da yukarılara taşıyacak olan seçeneklere yakından bir göz atalım!

Sponsorlu Gönderileri Kullanın

Instagram ve Facebook gibi insanların daha yoğun kullandıkları platformlardan hızlı dönüş alabilmek adına tercih edebileceğiniz en sağlıklı yol sponsorlu gönderilerdir. Sponsorlu gönderiler, çeşitli zaman dilimlerinde ve hedef kitleye ulaşmak adına kullanılmaktadır. Story ya da gönderi şeklinde tercih edilebilecek olan bu reklam seçeneğinde en iyi alternatif gönderidir.

Soru, cevap ve beğeni imkanının var olduğu gönderide etkinlik ile alakalı daha net bilgiler yaymak olasıdır. Bu nedenle de hedef kitlenizin kim olduğu ve hangi alışkanlıklara sahip olduğuna bakarak sponsorlu bir gönderi paylaşmalısınız.

Mikro Influencer Marketing Yapabilirsiniz

Mikro Influencer, pazarlama alanında çok yeni ve kaliteli bir seçenek olarak ortaya çıkmıştır. Belirli bir alanda sadık kitleye sahip olan mikro Influencerlar sizlerin pazarlama çalışmalarını ciddi manada destekler. Üstelik kitlenin tam anlamıyla sizin eğitim veya etkinliğinizle ilgili olması sosyal medya kullanımının daha da kusursuzlaşmasını sağlar.

Mikro Influencer desteği alarak önemli başarılar elde etmiş markalar var. Bu marka ya da kurumlardan bir tanesi de neden siz olmayasınız ki?

Hedef kitlenizin kim olduğunu ve neleri tercih ettiğini bilmek size çok şey kazandırır. En önemlisi de daha hızlı, kaliteli ve geniş alanlara yayılan bir etkileşime kapı aralar. Sizin de amacınız eğitim ve etkinliklerinizi milyonlara duyurmaksa sosyal medyanın gücünü kullanın. Bu gücü kullanırken de doğru seçeneklerden faydalandığınızdan emin olun. Aksi takdirde hem emeğinizi hem de kaynaklarınızı boşa harcamış olmak durumunda kalabilirsiniz.

Kubist eğitimleri ile sosyal medyayı etkili kullanmanın yollarını öğrenmeye ne dersiniz?

Cevap bırakın