Aralık
16 Çarşamba

Bilinçli Farkındalık – MİNDFULNESS PROGRAMI

Çar, 16 Aralık 2020 (20:00 - 22:00) 
Online : Zoom

Açıklama

Hayatınızda stresi yönetmek ve zorlanmaları hafifletmek istiyorsanız bu program tam da sizin için!

Stres oluşturan faktörleri fark etmek, etkilerini hafifletmek, dönüştürmek ve kendinizi iyileştirmek elinizde. Bilinç, benlik, düşünceler, duygular ve davranışlar ile bedensel duyumlarınıza dair farkındalığınızı arttıracağınız, kendinize özbakım vermeyi öğreneceğiniz bu program ile yaşam boyu kullanacağınız videolar, egzersiz ses kayıtları, okuma materyalleri sizinle olacak.

8 hafta boyunca haftada bir 3’er saat teori ve pratiklerde buluşuyoruz ve sizler hafta içi online olarak Regonow Akademi’den derslerinizi alıyorsunuz.

Program İçeriği:

 • Algı Nedir? Algı Oluşum Aşamaları, Algı Konumları, Temsil Sistemlerimiz, Meta Programlarımızı keşfediyoruz.
 • Mindfulness Nedir?
 • Zihin – Beden Bağı Nasıl Kurma Araçlarımız Neler Olabilir?
 • Yön Verenler Katkı Sunanlar
 • Mindfulness Formal ve Informal Egzersizleri (mindful yürüme, yeme, içme, dinleme, nefes farkındalığı, oturma meditasyonu, şefkat meditasyonu, beden taraması, oturma meditasyonu)
 • Acı, acının evreleri, travma, depresyon ve korunma yöntemleri
 • Kadim nefes teknikleri (kare nefes, dirençli nefes, kapalabatti nefes)
 • Okuma önerileri
 • Günlük Hayata Bilinçli Farkındalık Nasıl Entegre Edebiliriz? Günlük Aktivitelerimiz Neler Olabilir?
 • Ses Kayıtları
 • Ders videoları
 • Okuma Materyalleri
 • Katılım Sertifikası

Program Çıktıları

Mindfulness kişinin an kesitinde duygu, düşünce, eylem ve söylevinde bilinçli farkındalığı ile olmasını sağlayan bir yaklaşımdır. Odaklanma, problem çözme, çatışma yönetimi, stres altında çalışma ve stres yönetimi alanında faydaları bilimsel olarak ispatlanmış egzersizler içerir. Beynin frontal lobunun güçlendirilmesi, amigdalanın savaş / kaç dürtüsü ile limbik sistemin deneyimlerin etkisinde kalan duygusal tepkinin farkındalıkla dengelenmesini ve kişinin daha bilinçli tercihlerde bulunmasına destek sunar.

Belki şu an dinazorlar tarafından kovalanmıyoruz ama her birimiz birbirimiz için bir dinazor gibi tehdit olduk. Bu yüzden de gergin, stresli, yetişmek zorunda, çok yoğun, nefes alamaz, duramaz halde ordan oraya yetişmekle mükellefiz. Evrimimiz boyunca buna hazırlanmadık, sistemimize bu kadar stres fazla… O zaman bunu nasıl yönetebiliriz ve kendimize şefkatli bir öz bakım verebiliriz?

Bu programda sürüngen beynin faydasını olması gereken kadar alıp kalanında yaratıcı düşünmenin hediyesini kabul etmeyi, yeni nöratik yolların oluşumunun ilk adımlarını atacağız.

Program bitiminde Mindfulness kavramına, mindful bakışın kazanımlarına, duygusal, zihinsel ve bedensel farkındalığımıza mindful temelli bir bakış ile bakacağız.

–      Yoğun tempo içinde yaşanan hız içinde kaçan anlar farkındalığına erişmek

–      Anda olmanın, anda kalmanın farkındalığı

–      Anda kalmayı sağlayacak egzersizler

–      Mindful bir yaşam için gündelik tüyolar

–      Dinleme, tatma, görme, hissetme, koklama duyularının anda olmaya desteğinin deneyimlenmesi

–      Düşünme, dinleme ve kendini ifadede mindful yaklaşım.

–      Kendinle baş başa kaldığın, tüm duyuların ile farkındalıkla anda olduğun bir yaşam deneyimi

–      Zorlayıcı anlar ya da zorlayıcı duygu ve düşüncelerin yoruculuğunu dönüştürebilme

–      Kendinle Nazik, Açık, Yargısız, Arkadaşça bir iletişim, ilişki kurabilme

1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Turizm Otelcilik İşletmeciliği, İTÜ İnsan Kaynakları programlarını tamamlamıştır. Çalışma hayatının içinde görevi gereği Erickson Koçluk Okulundan uluslararası akreditasyonu alarak bireysel ve takım koçu olmuştur.

Bilet Bilgileri

Standart

1,000.00 ₺

Satışta

Etkinlik Takvimi
Etkinlik rezervasyonu için bir tarih seçin

Video

#038;feature=emb_logo

Yorum Ekle

Hande Mistili

Hayatında zorluklarını hafifletmek, kendinle olan ilişkini derinleştirmek istiyorsan bu kanal tam sana göre. İstedim ki ReGo Now kanalı ile sizleri zihinsel, ruhsal ve fiziksel destekleyecek bilgiler, çözümler ve en önemlisi de kendi deneyimlerimi paylaşarak destekleyeyim. Kendine dönmenin, içinde bütünleşmenin, kendini kabulün getirdiği tamlık ile dünyaya açılmanın lezzetini, keyfini, sefasını sizlerin de sürmesine heveslendim ve sizleri de heveslendirmek istedim. İnanıyorum ki CAN’ın bütünsel sağlığı, huzuru ve refahı ancak onu bir bütün olarak algılayabildiğimizde ve her bir yönüne ihtiyaç duyduğu kaynağı şefkatli bir farkındalıkla sunabildiğimizde mümkün. Madde dünyadan, telaşlı yorgunluktan, yetememe azabından kendini özgürleştirmenin mümkün olduğuna inandım, sizleri de inandırmak istedim. Özgürleşmenin ve özgünleşmenin tadını biliyorum, senin de tatmanı istiyorum. En önemlisi bunun için kendi reçetemi yazdım ve seninle paylaşmaya hazırım.

Mesaj Gönder

Send mail success

Posta gönderilemedi

Please enter input field