Haziran
28 Pazartesi

Çocuklarda Duygu Düzenleme Regülayon Becerileri

Pts, 28 Haziran 2021 (21:00 - 22:30) 
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Etkinlik Açıklaması

Çocuklarda Duygu Düzenleme (Regülayon) Becerileri Eğitimi

Anne karnından itibaren anne ile duygusal bir iletişim içinde olan bebek duyguların kontrol edilmesi ve düzenlenmesi becerilerini birincil bakım vereni ile kurduğu bağlanma ilişkisi ile geliştirir.

Birincil bakım verenin özellikle 0-3 yaş dönemindeki bebeğe karşı davranışları, sakinliği, tepkileri ve fiziksel olduğu kadar duygusal ihtiyaçlarını da karşılaması oldukça önemlidir. Çocuklarda Duygu Düzenleme Regülasyon Becerileri

Bebekler en basit anlamıyla, sıkıntılı hissettikleri anlarda ağlayarak, hoşnut hissettikleri anlarda ise bu durumu devam ettirmek için memnuniyet ifadeleri göstererek (gülümseme, sesler çıkarma, anneyle etkileşime girme) duygu düzenleme sistemlerinde ona en yakın kişiden destek alırlar.

Çocukların davranışları aslında bir sorun değil, soruna yönelik gösterdiği tepkilerdir.

Bilişsel ve fiziksel becerileri arttıkça çocuklar kendi duygu düzenleme stratejilerini geliştirmeye başlayabilmektedirler. Çocuk saldırgan ya da aşırı çekingen davranışlar sergiliyorsa, aslında bu beyninin stres altındaki dışavurumudur.

Çocuğun yaşadığı fiziksel gerilim sonucu ya saldırıya geçer ya da kaskatı kesilerek donma eğilimi gösterir. Bu çocuğun yatıştırılmaya ihtiyacı olduğunu gösterir.

Çocuk bunu kendi kendine yapamadığı için temel bakım verenine ihtiyacı vardır.


Bu Eğitimde Neleri Deneyimleyeceğiz?

Çocuğun duygularını düzenleyemediği anlar, içinde bulunduğu durumu nasıl çözeceğini bilememesi sebebiyledir.

Bunlar bakım verenine (Ebeveynine ) verdiği mesajlardır. Bu nedenle, öncelikle temel bakım vereninden alacağı şefkat ve sevgiye ihtiyacı vardır.

Çocuğun duygularını düzenleyebilmesi için yardımcı yöntemler nelerdir bunları öğreneceğiz.


Eğitime Kimler Katılmalı ?

Çocukluk dönemini sağlıklı bir sosyal – duyusal gelişim geçirmesini isteyen tüm ebeveynler.

Çocuğun gelişim yolculuğunda ona  dokunan bakım veren kişiler ( anneanne, babaanne, dede, bakım veren kişi, öğretmenler…)

Eğitmenin makalelerine ve profiline buradan ulaşabilirsiniz..

Bilet Bilgileri

Ücretsiz

Ücretsiz

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Pazartesi, 28 Haziran 2021

21:00 - 22:30  
Geçmiş Etkinlik

Yorumlar(2)

 • Büşra
  Büşra
  24 Haziran 2021 at 23:01

  Sabırsızlıkla bekliyorum

 • Huriye
  Huriye
  28 Haziran 2021 at 08:53

  Merakla bekliyorum

Yorum Ekle

Psikolog Yağmur Akyıldız 2014 yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.Aynı yıl içerisinde özel bir kuruluşta psikolog olarak yaklaşık 2 yıl boyunca görev aldı. 2014 yılında Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamalı Beceri eğitimini tamamladı.2016-2018 yılında özel bir danışmanlık merkezi ile birlikte okul öncesi bir kurumda aynı anda görevde bulunmuş çocuk ve aileler ile birlikte çalışmıştır. 2016 yılında İleri Düzey BDT ( Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi) ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında özel terapi merkezlerinde çocuk- ergen ve yetişkinlere yönelik terapi ve eğitim çalışmalarına devam etmiştir. 2016-2018 yılları arasında Deneyimsel Oyun Terapisi,Sanat Terapi ve Hipnoterapi eğitimlerini tamamladı.2018-2019 yılları arasında Travmada kullanılan EMDR terapi eğitimini tamamladı. 2018-2020 yılları arasında özel bir sivil toplum kuruluşunda Koruma Altında bulunan çocuklar ile ( cinsel istismar, şiddet ve bağımlılığa maruz kalan ) Çocuk - Ergen Terapisti olarak çalıştı. Aynı yıllar içerisinde Travma ve Travma Sonrası Müdahale , Attentioner DEHB ( Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) , Psikoterapide Metafor Eğitimlerini tamamladı. 2021 yılında Minimental Gelişim kliniğinde çocuk, ergen ve yetişkin alanında psikoterapi hizmeti vermeye başlamakta ve halen devam etmektedir.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin