Nisan
18 Pazar

Çocukluk Çağında Fiziksel ve Duygusal İhmali Fark Etmek

Paz, 18 Nisan 2021 (21:00 - 22:30) 
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Etkinlik Açıklaması

Çocukluk Çağında Fiziksel ve Duygusal İhmali Fark Etmek..

Duygusal ve Fiziksel İhmal çocukluk çağında birçok farklı tavır ve davranışı içeren, ciddi ve sık görülen bir çocukluk çağı problemidir.

Çocuk çağındaki yaşanan Duygusal ve Fiziksel ihmal çocuk üzerinde psikolojik ve davranışsal etkilerde bulunur ve bu yaşam boyu sürebilir.

Yaşanan duygusal ve fiziksel ihmal çocuğun erken bebeklik döneminden itibaren olumsuz etki gösterir.

Beyin çocuğun bulunduğu ortama en iyi şekilde adapte olmasını sağlar ve erken çocukluk döneminde çok kullanılan bölgeler bu duruma adapte olarak büyür ve gelişir. Çocukluk Çağında Fiziksel ve Duygusal İhmali Fark Etmek..

Bu etkinlikte çocukların maruz kaldığı duygusal ve fiziksel ihmalin neler olduğunu ve bunun çocuklar üzerinde uzun süredeki etkilerine bakıyor olacağız.


Neleri Deneyimleyeceğiz ?

Duygusal ve Fiziksel İhmal nedir?

Ebeveyn ve Çocuğa bakım veren olarak hangi davranışlarla çocuğu bu duruma maruz bırakıyoruz bunları öğreneceğiz.

Bu ihmali gerçekleştirmemek için nasıl yaklaşmalı ve hangi davranışları sergilememiz gerekli bunları konuşuyor olacağız.


Kimler Katılmalı ?

Çocuğuma karşı ya da bakım verdiğim  çocuğa karşı nasıl davranmalıyım onu ne kadar zarar vermeden büyütebilir yetiştirebilirim diyenler

Hayat yolculuğunda sağlıklı bir yetişkin olmasını , çocuğumun gelişimini sağlıklı tamamlamasını isteyen ebeveynler

Çalışma hayatında eli çocuğa uzanan, yolu çocuklardan geçen tüm meslek grupları (Eğitimciler, Bakım verenler…)


Bu Eğitimin sonunda hayatınızda neler değişecek ?

Farkında olmadan çocuklara yönettiğiniz olumsuz davranışları fark edecek bu davranışın çocuklar üzerinde uzun süredeki olumsuz etkisini öğrenecek ve bunu değiştirmenin nasıl mümkün olduğunu öğreneceğiz.

Duygusal İhmal ve Fiziksel İhmal hakkında bilgi edinmek için gelin ücretsiz olarak düzenlediğimiz bu etkinlikte bir araya gelelim.

 

Bilet Bilgileri

Ücretsiz Kaydolun

Ücretsiz

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Pazar, 18 Nisan 2021

21:00 - 22:30  
Geçmiş Etkinlik

Yorumlar(2)

 • Mehmet Binici
  Mehmet Binici
  18 Nisan 2021 at 13:10

  5

  Sabırsızlıkla bekliyoruz hocam

 • Yasemin Bilge
  Yasemin Bilge
  18 Nisan 2021 at 22:36

  Değerli yorumunuz ve kattıklarınız için çok tesekkür ederim.Çok keyifli bir egitim oldu.

Yorum Ekle

Psikolog Yağmur Akyıldız 2014 yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.Aynı yıl içerisinde özel bir kuruluşta psikolog olarak yaklaşık 2 yıl boyunca görev aldı. 2014 yılında Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamalı Beceri eğitimini tamamladı.2016-2018 yılında özel bir danışmanlık merkezi ile birlikte okul öncesi bir kurumda aynı anda görevde bulunmuş çocuk ve aileler ile birlikte çalışmıştır. 2016 yılında İleri Düzey BDT ( Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi) ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında özel terapi merkezlerinde çocuk- ergen ve yetişkinlere yönelik terapi ve eğitim çalışmalarına devam etmiştir. 2016-2018 yılları arasında Deneyimsel Oyun Terapisi,Sanat Terapi ve Hipnoterapi eğitimlerini tamamladı.2018-2019 yılları arasında Travmada kullanılan EMDR terapi eğitimini tamamladı. 2018-2020 yılları arasında özel bir sivil toplum kuruluşunda Koruma Altında bulunan çocuklar ile ( cinsel istismar, şiddet ve bağımlılığa maruz kalan ) Çocuk - Ergen Terapisti olarak çalıştı. Aynı yıllar içerisinde Travma ve Travma Sonrası Müdahale , Attentioner DEHB ( Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) , Psikoterapide Metafor Eğitimlerini tamamladı. 2021 yılında Minimental Gelişim kliniğinde çocuk, ergen ve yetişkin alanında psikoterapi hizmeti vermeye başlamakta ve halen devam etmektedir.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin