Aralık
07 Pazartesi

DEĞİŞEN DÜNYAYA ADAPTASYON Terapi Tadında Sohbetler

Pts, 7 Aralık 2020 (19:30 - 22:30) 
Online Etkinlik: (Zoom,Skype,Google Meet,Teams vb.)

Açıklama

Duvarlar Üzerinize Gelmesin…

Yeni online dünyada bütün aile bireyleri ile aynı çatı altındayken çatışmaları yönetebilmek, çalışma hayatında varolabilmek, tüm bunların yanında kendinizin ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek istiyorsanız, önce bu sürecin psikolojik etkilerini kendinizde fark edip, sonrasında yaşamsal becerilerinizi yeni düzene adapte edebilmeyi öğrenmelisiniz. Tüm bu değişkenleri yönetme yollarını keşfetmek ve kendi çözüm yollarınızı bulabilmek için Klinik Psk. Özlem Ünde ile terapi tadında gerçekleştireceğimiz seminerimize katılabilirsiniz.

Pandemi ile birlikte hayatımızın düzeni farklı bir yöne evrildi.

Bu dönem hayata karışı tutumumuzu ve düzenimizi değiştirmesinin yanında hızlıca yeni beceriler edinmemizi zorunlu kıldı.

Teknolojiyi verimli kullanabilme becerisi önem kazandı, önceden ayırdığımız ev ve iş ortamını birleştirdik, eve iş getirmek zorunlu hale geldi.

Aynı zamanda hem ev hayatında hem de iş hayatında bir arada bulunabilmek ve aynı anda hem ebeveyn hem çalışan olmak gerekti.

Hızla değişen ve gelişen online dünyaya ayak uydurmak ve zamanı verimli yönetmek daha da zorlaştı.

 

Eğitmenimiz Klinik Psikolog Özlem Ünde ile gerçekleştireceğimiz seminerde katılımcılarla seminer boyunca;

07  ARALIK- PAZARTESİ 19:30 – 21:00  Online Dünyada Ebeveyn Olmak

14  ARALIK- PAZARTESİ 19:30 – 21:00  İş Hayatında Evden Verimli Çalışma

21  ARALIK- PAZARTESİ 19:30 – 21:00  Aynı Evde Üç Kuşak Yaşamak

28 ARALIK- PAZARTESİ 19:30 – 21:00  Sosyal İzolasyonun Hayatımıza Yansımaları.. konularını ele alıyoruz.

 

Yeni dönemde adaptasyon sürecini yönetmenin zorluğunun psikolojik alt yapısını, günlük yaşantımızda karşılaştığımız problemleri ve bunlarla baş etme yöntemlerini, yeni düzene nasıl adapte olacağımızı terapi tadında sohbetler ederek konuşacağız.

Dört hafta boyunca birbirimizi tanıyacak, deneyimlerimizi paylaşacak ve sonrasında iletişimde kalmak isteyen herkes ile telegram grubumuzda görüşmeye, paylaşmaya devam edeceğiz.

Seminerin sonunda; ev ortamında verimli çalışma metodlarını, aynı anda hem ebeveyn hem de çalışan birey olmanın ağırlığını hafifletmeyi, online iş hayatına ayak uydurmayı ve pandemi süresince içsel motivasyonumuzu nasıl yükseltebileceğimize dair ip uçlarını görüyor ve kendi çözüm yollarımızı buluyor olacağız.

Tüm Dünya’nın yaşadığı bu problemleri birlikte aşmak ve çözüm yollarını konuşmak için bir araya geleceğimiz bu özel seminerde yerinizi ayırtın.

 

Klinik Psikolog Özlem Ünde Kimdir?

Lisans eğitimini aldığı Doğuş Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden fakülte ikinciliği ile tamamlamıştır. Yüksek lisansını tamamladığı Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji programından Yüksek Onur Derecesi ile almıştır.

”Obez Bireylerin Çocukluk Çağı Travmaları ile Yeme Tutumları Bakımından İncelenmesi’ üzerine tez çalışmasında bulunmuştur.

2016 yılında Türk Kızılayı’na bağlı Özel Kartal Hastanesi’nde Uzman Klinik Psikolog olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu hastanede psikoloji kliniğinin kurulmasında önemli rol oynamış olup; yaklaşık 7000 civarında farklı patolojilerden danışan ile klinik görüşmeler gerçekleştirmiştir.

Bu görüşmeleri Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla gerçekleştirmiştir.

Türk Psikologlar Derneği’nin üyesi olan Özlem Ünde meslek hayatı içinde daha önce anaokullarında, iyileştirme merkezlerinde ve danışmanlık merkezlerinde hizmet vermiş olup eğitim seminerlerinde eğitimci olarak yer almıştır.

2019 Eylül itibariyle kurucusu olduğu KUBIST Eğitim Atölyesi’nde bireysel çalışmalarını ve eğitimlerini sürdürmektedir.

Bilet Bilgileri

Standart

100.00 ₺

Çevrimiçi rezervasyon kapatıldı

Etkinlik Takvimi
Etkinlik rezervasyonu için bir tarih seçin

Yorum Ekle

Kubist Eğitim Atölyesi

İnsan Odaklı Yaklaşımlar ile Davranış Mühendisliği Kubist Eğitim Atölyesi olarak; insan odağında farkındalık yaratarak kalıcı davranış değişikliği sağlayacak, psikoloji temelli, yeni neslin ihtiyaçlarını karşılayabilen ve dünya trendlerini takip eden eğitimler tasarlıyoruz. Yenilikçi eğitim modellerimiz ile; öğrenmeyi, yaratıcılığı ve akılda kalıcılığı sağlarken tüm bunların mevcut iş süreçlerine uyarlanabilmesini hedefliyoruz. Hem birey hem de kurumlara özel tasarladığımız eğitimlerimiz ile yeni yetkinlikler kazanmak ve bireysel farkındalığınızı arttırmak için bize ulaşın..

Mesaj Gönder

Send mail success

Posta gönderilemedi

Please enter input field