Nisan
10 Cumartesi

Eğitimde Dijital Kaçış Odaları Tasarımı Eğitimi

Cts, 10 Nisan 2021 (14:00 - 16:15) 
Online Etkinlik: (Zoom,Skype,Google Meet,Teams vb.)

Açıklama

Eğitimde Kaçış Odası Tasarımları ile Sınavlar ve Dersler Eğlenceli Hale Geliyor!!!

“Hoş olmayan bir durumu hoş bir duruma dönüştürebilir misiniz?”
Markus Wiemker, Errol Elumir, Adam Clare

Kaçış odaları son birkaç yılda popülaritesini artırdı. Geleneksel yöntemlerle başlayan kaçış odaları , 2. nesilde teknolojik olarak devam ederken 3. nesilde bizleri neler bekliyor ?

Bir kaçış odası, çekiciliği ve oyun oynarken uygulanan becerileri oluşturur. Özünde kaçış odaları, oyuncuların kazanmak için bir dizi mücadeleyi tamamlamaları gereken oyunlardır.

Neden Kaçış Odaları?

Kaçış odaları deneyimseldir ve geleneksel olmayan bir oyun arayan oyunculara hitap eder. Kaçış odaları, oyuncuları yaratıcı düşünmeye ve eleştirel düşünmeye teşvik eder. Çözmek, bulmaca ve nihayetinde kazanmak !

Kaçış odaları, oyunculara verdiği zorluklara göre farklılık gösterir, ancak her kaçış odası cesaret verir ve oyuncuların yeni bir bakış açısı ile düşünebilmelerini sağlar. Eğitimde kaçış odalarını uygulama alanlarını düşündüğümüzde ise grup çalışmasını ve özellikle problem çözme becerisini destekleyen kaçış odaları , dersleri daha da eğlenceli ve kalıcı hale getirmekte önemli bir çözüm yolu.

Sizler de öğrencilerinize sınav yaparken zorlanıyor musunuz ?

Peki onlar sınav yaptığınızı fark etmezlerse ?

Bu eğitimde ;

Kaçış odası nerede ortaya çıkmıştır ?

Kaçış odaları neyi amaçlar ?

Eğitimde kaçış odalarının yeri ve önemi nedir ?

Kaçış odası hazırlarken nelere dikkat edilmelidir ? sorularının cevaplarını bulabilecek , uygulamalar yapabileceksiniz. 


Online eğitim sürecinde öğrenci teknoloji okuryazarlığını geliştirme aşamasında en önemli öge olan öğretmenlerin de teknoloji okuryazarlığını geliştirmeye katkı vermek adına Google Forms ve Genial.ly uygulamaları üzerinden görselleştirilmiş Kaçış Odaları hazırlama örneklerinin gösterilmesi ve katılımcıların da bu sürece dahil olmaları amaçlanmıştır.

Genial.ly Nedir ?

Posterler, infografikler, testler ve sunumlar gibi hareketsiz, animasyonlu veya etkileşimli görseller oluşturmak için kullanılabilecek çevrimiçi bir araçtır. Görsel oluşturmak için önceden hazırlanmış şablonları kullanabilir veya sıfırdan başlayabilirsiniz. Genial.ly, öğrenmeye katılımı artırabilir ve öğrencilerin bilgilerini ifade etmelerine ve iletişim becerilerini geliştirmelerine olanak tanır. Öğrenmenin daha kalıcı hale gelmesini sağlar. 

Bu eğitim 2 oturumda gerçekleşecektir.


Eğitimden sonra 30 gün boyuncu Flowi uygulaması üzerinden sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor olacağız.

Bilet Bilgileri

Eğitimde Dijital Kaçış Odaları Tasarımı Eğitimi

200.00 ₺

Satışta

Etkinlik Takvimi

Cumartesi, 10 Nisan 2021

14:00 - 16:15  

Yorum Ekle

2012 Sakarya Üniversitesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Eğitimde Web 2.0 uygulama araçları , eğitsel oyun ve interaktif içerikler hazırlama üzerinde çalışıyorum.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin