Şubat
09 Salı

HAYALİNİ HEDEFE DÖNÜŞTÜR -1

Sal, 9 Şubat 2021 (20:30 - 22:30) 
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Etkinlik Açıklaması

Hayalleri Hedefe Dönüştürmenin Formülü

Motivasyon Kazan

Erteleme Davranışını Minimuma İndir

Hedeflerini oluştur

Hedeflerini takip et


Hedeflerimize ulaşmamızdaki en büyük itici güç nedir?  Motivasyonumuz!
Başlangıçta çok güçlü olan motivasyonumuz çok geçmeden azabilir ve hatta tükenebilir. Ancak bazı durumlarda ise şartlar ne kadar değişirse değişsin motivasyonumuz bize güçlü bir şekilde yola devam etme enerjisini vermeye devam eder.  bu iki durum arasında farkı sağlayan “motivasyonumuzun ne kadar sürdürülebilir” olduğudur.

Motivasyonumuzun düşmesi, çoğu zaman erteleme davranışını tetikler. Örneğin, bir işi başaramayacağınıza dair inancımız varsa harekete geçemek için motivasyonu kendimizde bulamaz ve işi ertelemeye başlarız.

Hayatımızın her alanında, hedefimize doğru yol almak için harekete geçmeye ihtiyacımız var.

Harekete geçmekten bizi alıkoyan nedenleri fark edip, sürdürülebilir motivasyon sağladığımızda hayatımız çok keyifli bir yolculuğa dönüşecektir.
Yolculuğun keyifli olması için gelin ertelemenin nedenlerine ve nasıl motivasyon kazanacağımıza beraber bakalım.

Adım adım uygulamalı motivasyonu arttırma planı 

Erteleme nedir? 

Neden erteleriz?

Ertelemenin beynimizle olan ilişkisi

Erteleme Stilleri nelerdir? 

Erteleme Davranışının önüne nasıl geçilir?


Bahar Selman – Profesyonel Koç, Eğitmen, Pazarlama Profesyoneli

Hikayelerin gücüne inanan bir pazarlama profesyoneli, profesyonel koç ve eğitmen. 10 yılı aşkın bir süredir hem ulusal hem de global markalar icin marka stratejisi, iletişim kampanyaları ve ürün inovasyon projeleri geliştirerek devam etmektedir.

“Ben kimim?”, “Ben nasıl bir hayat istiyorum?” sorularının cevaplarını bulmak için koçluk almaya başladıktan sonra hayatında başka pencereler açıldı. “Koç” olma yolculuğuna öncelikle kendi üstünde çalışmaya başlayarak adım attı.

Şimdi, koçluk yaparak ve eğitimler vererek bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, özfarkındalıklarını arttırmalarına yardımcı oluyor. Koçluk, onun için daha ilham dolu bir dünya yaratmak bir araç. Dünyanın daha güzel bir yer olacaksa bunun daha çok soru sorarak ve dinleyerek olacağına inanıyor.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Dünyanın en çok tercih edilen koçluk okulu CTI (Co-Active Training Institute)’ın 104 saatlik “Profesyonel Koçluk Eğitimi’ni tamamladı.

Yetkinlikleri:
· Profesyonel Bireysel Yaşam Koçu
· Profesyonel Kariyer Koçu
· Profesyonel İlişki Koçu

Bilet Bilgileri

Hayalini Hedefe Dönüştür - 1. Modül

94.55 ₺

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Salı, 9 Şubat 2021

20:30 - 22:30  
Geçmiş Etkinlik

Yorum Ekle

Hikayelerin gücüne inanan bir pazarlama profesyoneli, profesyonel koç ve eğitmen. 10 yılı aşkın bir süredir hem ulusal hem de global markalar icin marka stratejisi, iletişim kampanyaları ve ürün inovasyon projeleri geliştirerek devam etmektedir. “Ben kimim?”, “Ben nasıl bir hayat istiyorum?” sorularının cevaplarını bulmak için koçluk almaya başladıktan sonra hayatında başka pencereler açıldı. “Koç” olma yolculuğuna öncelikle kendi üstünde çalışmaya başlayarak adım attı. Şimdi, koçluk yaparak ve eğitimler vererek bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, özfarkındalıklarını arttırmalarına yardımcı oluyor. Koçluk, onun için daha ilham dolu bir dünya yaratmak bir araç. Dünyanın daha güzel bir yer olacaksa bunun daha çok soru sorarak ve dinleyerek olacağına inanıyor. Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Dünyanın en çok tercih edilen koçluk okulu CTI (Co-Active Training Institute)’ın 104 saatlik “Profesyonel Koçluk Eğitimi”ni tamamladı. Yetkinlikleri: · Profesyonel Bireysel Yaşam Koçu · Profesyonel Kariyer Koçu · Profesyonel İlişki Koçu

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin