Şubat
10 Perşembe

Kaçış Odası Tasarımı 2. Kur

Per, 10 Şubat 2022 (20:30 - 23:30) 
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Etkinlik Açıklaması

OYUN AKADEMİ : 2.Seviye : PRO Gamer Eğitim Programı

Kaçış Odası Tasarımı

Pro Gamer Eğitim Programının bir parçası olan “Kaçış Odası Tasarımı” eğitimde Kaçış Odaları hazırlama örneklerinin gösterilmesi ve katılımcıların da bu sürece dahil olmaları amaçlanmıştır.


Kaçış oyunu, bulmaca odası veya çıkış oyunu olarak da bilinen belirli bir hedefi gerçekleştirmek için bir veya daha fazla odada, bireysel yada takım olarak  ipuçlarını keşfettiği, bulmacaları çözdüğü ve görevleri yerine getirdiği bir oyundur. Amaç genellikle hedef doğrultusunda  alandan kaçmaktır.

Özünde kaçış odaları, ekip çalışmasını, bulmacaları çözme ve bir hedefi tamamlamak için ipuçları bulmayı teşvik eden sürükleyici deneyimlerdir. Bunlar eğitimsel, bilişsel ve öğrenme deneyimleridir; kaçış odaları, benzeri olmayan bir oyun deneyimi sunar.


Kaçış  Oyunları, bireylerin problem çözme yeteneklerini, eleştirel düşünme yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra  takımla işbirliği halinde çalışma ve oyunlaştırma gibi bireylerin 21. yüzyıl anahtar yeterliliklerini de geliştirmektedir.

Neden Kaçış Odası Eğitime  Entegre Edilmeli?

  1. Öğrenmeyi Eğlenceli ve Gizemli Hale Getirin

Öğretmek için gerçekleri ve bilgileri keşfetmek  ve onu  ortaya çıkarmak insan doğasıdır. Bu deneyim öğrencileriniz için  uzun uzun okunan ve özetler çıkarılan yada saatlerce alıştırma yapmanın çok ötesinde öğrencilerin eğlenerek bilgiyi keşfetmelerini sağlamanız olacaktır. Kaçış odalarında  en zor öğrenilen konular bile doğrudan somut ve sürükleyici bir ortama taşınıyor.

  1. Duyguları ve Duyuları Harekete Geçirin

Kaçış odalarının en çekici yönü, aksiyonun tam ortasına yerleştirilmiş olmanızdır; manzaraları, sesleri, aromaları deneyimlediğimiz ve bambaşka bir öğrenme ortamında kendinizi ve öğrencilerinizi hissettiğiniz yerdir. 

Bir kaçış odasına girdiğiniz an, duyularınız harekete geçer. Bu alışılmadık yerden çıkış yolunuzu bulmak için bir ekip olarak çalışırken, hayatta kalma içgüdüsü için ani bir dürtü hissediyorsunuz.

Bu da hareket berekettir mantığını öne çıkararak sizi istemsizce bilgilerle donanmış mükemmel bir yolculuğa çıkarıyor.

  1. Ve Dahası Eğitimimizde…

Bu eğitimde;

–Kaçış odası nedir ve eğitime nasıl entegre edilebilir?

–Kaçış odalarını neden eğitimde kullanmalıyız?

–Eğitimde kaçış odalarının yeri ve önemi nedir?

–Kaçış odası hazırlarken nelere dikkat edilmelidir?  

-Kaçış odasını dizayn edebileceğimiz uygulamalar ve web siteleri ve kaçış odasını eğlenceli yapan unsurların entegre edilmesi?

Sorularının cevaplarını bulabilecek uygulamalar yapabileceksiniz.

 

 

Bilet Bilgileri

Kaçış Odası Tasarımı 2. Kur

650.00 ₺

Satışta

Etkinlik Takvimi

Perşembe, 10 Şubat 2022

20:30 - 23:30  

Yorum Ekle

Beyin Akademi Yeni Nesil Eğitim Platformu, yeni nesil model ve tekniklerle içerikler hazırlayan bir bilgi üretim merkezidir. Bunun yanı sıra sadece teoriden oluşmayan, pratik uygulamalara yönelik, bireysel ihtiyaçlara ve 21. yüzyıl yetkinliklerine cevap verecek şekilde dizayn edilmiş online-offline eğitimler düzenlemektedir.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin