Aralık
08 Salı

KADIN SAĞLIĞI & İDRAR KAÇIRMA PROGRAMI

Sal, 8 Aralık 2020 - Sal, 15 Aralık 2020 (20:00 - 22:00) 
Online : Zoom

Açıklama

Eğitimciler:                Hande Mistili & Dr. Fzt. Özlem Öner Coşkun

Katılımcı Sayısı:          20 – 30 kişi

Eğitim Konusu:           Kadın Sağlığı Eğitim Programımız, kadınların beden farkındalığını arttırmak, pelvis bölgesi anatomi ve fizyolojisi, idrar kaçırma nedenleri, egzersiz ile önleme yöntemleri, emeklilik için kendine yatırım konularını algılayıp sağlıklarını yönetebilmeleri için planlanmıştır. Koruyucu ve tedavi edici egzersiz yaklaşımları ile hayat kalitesi sayesinde süreklilik sağlanır, kendi bedenlerini tanımaları ve sevmeleri ile  farkındalık artırılmış olur. Kadın Sağlığı Eğitim Programımız, doğrudan ve sadece kadın sağlığına yönelik bütünsel yaklaşımlı bir program olarak planlanmıştır.

Katılımcılara pelvis ve bel çevresi anatomisi, beden farkındalığı konularında eğitim ve günlük yaşamda uygulanabilirliği olan öneriler verilecektir.

Modül 1: Bedenimizi Tanıyalım:

  • Pelvis anatomisi
  • Duruş bozukluklarının yol açtığı sarkmalar ve rahatsızlıklar
  • Bedenin uygunsuz duruşu, çalışma, oturma, tuvalet kullanımı alışkanlıkları

Modül 2: Bedenin ile barış içinde olmak

  • İnkontinans (istemsiz idrar kaçırma) nedir?
  • Kegel egzersizleri
  • Kabızlık sorununa egzersiz yöntemleri ile yaklaşım
  • Bel çevresini inceltmek
  • Beden bir bütündür
  • Mindfulness beden farkındalığı egzersizi – Beden taraması

Doktor Fizyoterapist Özlem Öner Coşkun Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden 1997 yılında mezun olmuştur 2000 yılında bilim uzmanlığı, 2009 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Ulusal hakemli dergilerde 9 yayını, bilimsel kongrelerde sunulan 22 bildirisi bulunmaktadır. Akademik çalışmalar dışında mesleki eğitim ve kurslara devam etmiştir. 2007 yılında ‘VIth World Congress on Science & Football’ kongresinde, “Effect of Age Isokinetic Concentric” and “Eccentric Strength of Knee Muscle in Soccer Players” sunumu ile en iyi sunum ödülünü almıştır. Yetişkin ve çocukluk obezitesi, genel sağlık yönetimi, hastalıkla ve sağlıkla spor konularında hasta takibi ve koruyucu tıp eğitimlerine devam etmektedir. Yaklaşık 12 yıldır yetişkin ve çocukluk obezitesi, genel sağlık yönetimi, hastalıkla ve sağlıkla spor konularında hasta takibi ve koruyucu tıp eğitimlerine devam etmektedir. Akademik çalışmalar yanısıra radio ve televizyon programları, halk eğitim seminerleri, okullarda obezite konulu eğitim ve seminerlere konuşmacı olarak katılmıştır. 22 senedir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde görev yapmaktadır. Ayrıca spor merkezinde fizyoterapi egzersizlerinden oluşan fitness programına devam etmektedir.

1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Turizm Otelcilik İşletmeciliği, İTÜ İnsan Kaynakları programlarını tamamlamıştır. Çalışma hayatının içinde görevi gereği Erickson Koçluk Okulundan uluslararası akreditasyonu alarak bireysel ve takım koçu olmuştur.

Bilet Bilgileri

500.00 ₺

Online booking closed

Etkinlik Takvimi
Etkinlik rezervasyonu için bir tarih seçin

Yorum Ekle

Hande Mistili

Hayatında zorluklarını hafifletmek, kendinle olan ilişkini derinleştirmek istiyorsan bu kanal tam sana göre. İstedim ki ReGo Now kanalı ile sizleri zihinsel, ruhsal ve fiziksel destekleyecek bilgiler, çözümler ve en önemlisi de kendi deneyimlerimi paylaşarak destekleyeyim. Kendine dönmenin, içinde bütünleşmenin, kendini kabulün getirdiği tamlık ile dünyaya açılmanın lezzetini, keyfini, sefasını sizlerin de sürmesine heveslendim ve sizleri de heveslendirmek istedim. İnanıyorum ki CAN’ın bütünsel sağlığı, huzuru ve refahı ancak onu bir bütün olarak algılayabildiğimizde ve her bir yönüne ihtiyaç duyduğu kaynağı şefkatli bir farkındalıkla sunabildiğimizde mümkün. Madde dünyadan, telaşlı yorgunluktan, yetememe azabından kendini özgürleştirmenin mümkün olduğuna inandım, sizleri de inandırmak istedim. Özgürleşmenin ve özgünleşmenin tadını biliyorum, senin de tatmanı istiyorum. En önemlisi bunun için kendi reçetemi yazdım ve seninle paylaşmaya hazırım.

Mesaj Gönder

Send mail success

Posta gönderilemedi

Please enter input field