Şubat
25 Perşembe

KADIN SAĞLIĞI INKONTİNANS (İSTEMSİZ İDRAR KAÇIRMA) EĞİTİMİ

Per, 25 Şubat 2021 - Per, 11 Mart 2021 (20:00 - 22:30) 
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Etkinlik Açıklaması

Eğitim Konusu: Programımızda günümüz kadınlarının sıklıkla yaşadığı, yaştan bağımsız gelişen sorun inkontinans – istemsiz idrar kaçırma için cerrahi müdahale gerektirmeyen önleyici ve koruyucu yöntemler paylaşılmaktadır. Pelvik taban anatomisi, fizyolojisi, postür, nefes, beslenme ve diyet ile günlük nefes ve beden egzersizleri ile planları paylaşılmaktadır.

Inkontinans programı, kadınların beden farkındalığını arttırmak, pelvis bölgesi anatomi ve fizyolojisi hakkında bilgilerini derinleştirmek, kök nedeni anlamak, doğru bilinen yanlışların aşılmasını ve doğru teknikleri öğrenmeyi hedefler.  Program teori bilgi yanında yoğun egzersiz içerir.  Günlük, haftalık ve ömür boyu kullanılacak egzersizlerin hayata geçirilmesini sağlar.

Koruyucu ve tedavi edici egzersiz yaklaşımları ile katılımcıların hayat kalitesinde iyileşme ve bunun sürekliliği sağlanır. İlk hafta sonunda problemin önlendiği, üç hafta boyunca uygulanan egzersiz ve kadim nefes teknikleri ile sorunun ortadan kalktığı, bel ve karın çevresinde incelme, pelvik tabanda tonlanma ve toparlanma başlamaktadır.

Program boyunca kadınlarımızın kendi bedenlerini tanımaları, sevmeleri ve farkındalıkla beslenmiş egzersizler ile sağlığa yeniden adımlamaları ve günlük çok kısa pratikler ile emeklerinin karşılığını birebir deneyimlemeleri sağlanır.


Modül 1: Bedenimizi Tanıyalım:

 • Pelvis Anatomisi ve Fizyolojisi
 • Kadim nefes teknikleri ile tanışma
 • Inkontinans Testleri
 • Doğru Nefes, Solunum egzersizleri
 • Günlük basit, uygulanabilir, pratik egzersizler
 • Duruş bozukluklarının yol açtığı sarkmaları önleyici egzersizler
 • Bedenin uygunsuz duruşu, çalışma, oturma, tuvalet kullanımı alışkanlıklarına dair paylaşımlar

Modül 2: Bedenin ile barış içinde olmak

 • İnkontinans (istemsiz idrar kaçırma) nedir?
 • Postür, omurga ve inkontinans ilişkisi, düzenleyici egzersizler
 • Postür egzersizleri
 • Bel çevresini ve karnı tonlama, inceltici pratikler
 • Psoas kasının aktivasyonu ve beden farkındalığı egzersizi

Modül 3: Günlük Egzersiz Rutinleri Oluşturma

 • Cerrahi müdahale gerektirmeyen müdahale teknikleri
 • Egzersiz ekipmanları
 • Beslenme, diyet önerileri
 • Kadim nefes teknikleri desteği
 • Günlük & haftalık egzersiz planları

Akış:

–             3 hafta boyunca, haftada bir online 2,5 saat pratik dersleri

–            7/24 online akademi erişimi, canlı ders tekrarları

–             Nefes, zihin – beden bağı egzersizleri

–             Egzersiz ses ve video kayıtları

–             Sunum ve okuma materyalleri

–             Egzersiz planları

–             *Eğitim esnasında veya sonunda aylık pratik dersleri ile bol pratik fırsatı


DR. FZT. ÖZLEM ÖNER ÇOŞKUN

Doktor Fizyoterapist Özlem Öner Coşkun Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden 1997 yılında mezun olmuştur 2000 yılında bilim uzmanlığı, 2009 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Ulusal hakemli dergilerde 9 yayını, bilimsel kongrelerde sunulan 22 bildirisi bulunmaktadır. Akademik çalışmalar dışında mesleki eğitim ve kurslara devam etmiştir. 2007 yılında ‘VIth World Congress on Science & Football’ kongresinde, “Effect of Age Isokinetic Concentric” and “Eccentric Strength of Knee Muscle in Soccer Players” sunumu ile en iyi sunum ödülünü almıştır. Yetişkin ve çocukluk obezitesi, genel sağlık yönetimi, hastalıkla ve sağlıkla spor konularında hasta takibi ve koruyucu tıp eğitimlerine devam etmektedir. Yaklaşık 12 yıldır yetişkin ve çocukluk obezitesi, genel sağlık yönetimi, hastalıkla ve sağlıkla spor konularında hasta takibi ve koruyucu tıp eğitimlerine devam etmektedir. Akademik çalışmalar yanı sıra radyo ve televizyon programları, halk eğitim seminerleri, okullarda obezite konulu eğitim ve seminerlere konuşmacı olarak katılmıştır. 22 senedir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde görev yapmaktadır. Ayrıca spor merkezinde fizyoterapi egzersizlerinden oluşan fitness programına devam etmektedir.

HANDE MİSTİLİ

1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Turizm Otelcilik İşletmeciliği, İTÜ İnsan Kaynakları programlarını tamamlamıştır. Çalışma hayatının içinde görevi gereği Erickson Koçluk Okulundan uluslararası akreditasyonu alarak bireysel ve takım koçu olmuştur.

Bilet Bilgileri

KADIN SAĞLIĞI & İDRAR KAÇIRMA PROGRAMI

495.50 ₺

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Perşembe, 25 Şubat 2021 - Perşembe, 11 Mart 2021

20:00 - 22:30  
Geçmiş Etkinlik

Yorum Ekle

Hayatında zorluklarını hafifletmek, kendinle olan ilişkini derinleştirmek istiyorsan bu kanal tam sana göre. İstedim ki ReGo Now kanalı ile sizleri zihinsel, ruhsal ve fiziksel destekleyecek bilgiler, çözümler ve en önemlisi de kendi deneyimlerimi paylaşarak destekleyeyim. Kendine dönmenin, içinde bütünleşmenin, kendini kabulün getirdiği tamlık ile dünyaya açılmanın lezzetini, keyfini, sefasını sizlerin de sürmesine heveslendim ve sizleri de heveslendirmek istedim. İnanıyorum ki CAN’ın bütünsel sağlığı, huzuru ve refahı ancak onu bir bütün olarak algılayabildiğimizde ve her bir yönüne ihtiyaç duyduğu kaynağı şefkatli bir farkındalıkla sunabildiğimizde mümkün. Madde dünyadan, telaşlı yorgunluktan, yetememe azabından kendini özgürleştirmenin mümkün olduğuna inandım, sizleri de inandırmak istedim. Özgürleşmenin ve özgünleşmenin tadını biliyorum, senin de tatmanı istiyorum. En önemlisi bunun için kendi reçetemi yazdım ve seninle paylaşmaya hazırım.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin