Kendi Hayatının Lideri Ol

Pandemi günlerinde çevrim içi eğitimlerimiz devam ediyor. Bu kez Sorgun Gençlik Derneği’ne Uğur Böcekleri Derneği Eğitim Gönüllüsü İclal Akman Esen konuk oluyor.

Kendi Hayatının Lideri Ol” Semineri Ne Anlatır ?

“Yurt sevgisi” ve “hoşgörü” ile üç temel değeri olan “dürüstlük, iş kalitesi ve girişimcilik” başlıklarından oluşmaktadır. Bu seminerde bu ilke ve değerler öyküler ve uygulamalarla anlatılmaktadır.

İlkeler:Yurt Sevgisi: Üzerinde yaşadığımız topraklar ve tüm dünya için çalışmanın önemi anlatılmaktadır. Yurt sevgisi içinde hoşgörü olduğunda daha anlamlı olduğundan, bu başlık hoşgörü değeriyle bağlantılı şekilde anlatılmaktadır.

Hoşgörü: Farklılıklara değer verilmesinin önemi ve bu sayede iletişime, fikirlere, gelişime açık bireyler olunabileceğinin üzerinde durulur.

Değerler:
Girişimcilik: Bireylerin karşılaştıkları toplumsal sorunlar karşısında, şikâyet etmek yerine bunlara nasıl çözüm bulabilecekleri ve her türlü koşulda üretken olabilmenin önemi anlatılmaktadır.

İş Kalitesi: Her kişinin kendi meslek alanındaki bilgi düzeyini artırması ve bu sayede yaptığı işlere nasıl değer katabileceği anlatılmaktadır.

Dürüstlük: Hayatımız boyunca çevremizdeki kişilere karşı dürüst davranmanın ve güvenilir bir birey olmanın önemi anlatılmaktadır.

Eğitim detayları

– Eğitim 8 Şubat Pazartesi günü 19.00 – 20.30 saatleri arasında düzenlenecektir.
– Eğitim çevrim içi Zoom programı üzerinden düzenlenecektir.
– Eğitim ücretsizdir.
e-Katılım Belgesi verilecektir.
– Başvurular Türkiye genelinden kabul edilecektir.

Çay Mahallesi Ülkü Sokağı 123. Sokak 5/4 66700 Sorgun / YOZGAT
+90 354 415 58 21
bilgi@sorged.org

Organizasyon

SORGED

Tarih

08/02/2021 Pazartesi 19:00

Etkinlik Yeri

Zoom

Fiyat

Ücretsiz

Bağlantı Linki

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc0tZUKfLI4S553gm_GZnuCVNJHBNZKkfMWaIyJ1XZn4OPTBA/viewform

Katılımcılar

İclal Akman Esen