Kasım
04 Çarşamba

MİNDFULNESS – STRES AZALTMA VE ŞEFKAT EĞİTİMİ (8 HAFTA)

Çar, 4 Kasım 2020 (20:30 - 22:30) 
Online : Zoom

Açıklama

8 HAFTALIK MINDFULNESS PROGRAMI

YAVAŞLA – SADELEŞ – ODAKLAN

Neden 8 Haftalık Program?

Mindfulness bir oluş halidir. Meditasyonun ise sinir sistemimizi düzenlemedeki etkisi ve hangi yaşta olursak olalım, mindfulness meditasyonlarının beynin nöroplastisitesini değiştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Nöroplastisite kavramı, beynimizin adeta bir plastik gibi değişebilme kapasitesine sahip olduğunu söyler. 8 hafta boyunca uygulanan pratikler beyinde nöroplastisiteyi destekleyerek, uygulayıcıların yaşamlarında meditasyonun ve farkındalığın kalıcı olarak yerleşmesine katkı sağlar. Hep tekrarlayan ve bize acı yaratan davranış paternlerimizi fark ederek daha bilinçli kararlar alabilen, kendi regülasyon mekanizmasını harekete geçirebilen, yaşamdan haz alan bir farkındalığa erişiriz.

Her sabah yola çıktığında kendini savaşın ortasında gibi mi hissediyorsun? Ya da sürekli kendini ve başkalarını yargılarken buluyor ve en çok da sana gelen eleştirilere mi tepki veriyorsun? Sürekli bir çıkmaza girdiğini düşünüp etrafındaki insanlara ve bazen en yakınlarına bile tahammül edemediğini mi hissediyorsun? Evet yalnız değilsin. O zaman sadece nefesini izle, yaşamın devam ettiğini ve bu yaşamın sana verilmiş en büyük hediye ve bir mucize olduğunu hatırla.

8 haftalık yolculuğumuzda haftada bir 2 saatlik online eğitim buluşmaları gerçekleştirilecek olup ayrıca bu programa katılanlara haftalık pratiklerini kolaylıkla yapabileceği her ders sonrası ulaşabileceğiniz online bir platform sağlanacak ve bu platform üzerinden (13 farklı meditasyon, 3 farklı mindful hareket video içeriği, 4 bölümlü nefes pratiği video içeriği, 4 farklı yoga video içeriği) kolaylıkla pratiklerinizi yapabileceksiniz. Bu platforma katılım normalde ücretli olup 8 haftalık programa katılanlar için ücretsiz olarak açılacaktır. Bunun yanında 8 haftalık programa katılan her katılımcı için 1 seans bireysel koçluk hediye edilecek olup o senasın tarihi ve saati birlikte mutabık kalınan gün ve saatte yapılacaktır. Böylece bireysel seans ile mindfulness deneyiminizi de daha fazla pekiştirmiş ve sorularınıza cevap bulmuş olacaksınız.

Bu deneyimler ile hayatımızın hangi alanında değişime direndiğimizi, hangi alanında zorlandığımızı ve bunun için kolaylıkla hayatın içinde nasıl keyifle yolumuzu bulacağımızı deneyimleyeceğiniz bir alanda sizi bekliyor olacak.

Eğitim online platformdan yapılacağı için o hafta dersi kaçırmanız durumunda haftanın ders kaydı ertesi gün katılımcılar ile paylaşılacak olup bir hafta izlenmek üzere online platformda açık olacaktır.

Programı tamamlayan katılımcılara Kubist Eğitim tarafından 8 haftalık Breathing Mind Mindfulness kursu bitirme katılım sertifikası verilecektir.

Program Detayları : 

4-11-18-25 Kasım ve 2-9-16-23 Aralık / Her Çarşamba 20:30 – 22:30 Saatleri Arası

Online olarak yapacağımız eğitim buluşmalarımızda Mindfulness ve meditasyon pratikleri deneyimlenecek olup aynı zamanda bilimsel bilgilerle de program desteklenecektir. Haftada bir gün 2 saat olarak ilerleyecek olan derslerimizde haftalık akışımız aşağıda ki gibi olacaktır.

 1. Hazza oryantasyon, nefes farkındalığı, güvenlik hissini geliştirme ve meditasyona giriş
 2. Mindfulness nedir? Zihni eğitmenin temelleri ve zihnin yapma ve olma hali. 3 temel mindfulness meditasyonu
 3. “Zihinden Çık Bedene Gir” – Bedensel duyumları tanıma, hisler odaklı nefes meditasyonu
 4. Kalbin Mevcudiyeti. Algı kanallarını tanıyarak farkındalığı geliştirmek, meditasyon pratiği
 5. Travma Nedir? Stresin Biyolojisi. Sağlıklı zihne nasıl ulaşırız. Şefkat meditasyonu
 6. Sinir sistemi ve hayatta kalma mekanizmalarımız. Nörosepsiyon. Polyvagal Teori. Meditasyon pratiği
 7. Sinir sisteminin farklı halleri arasındaki geçişi tanımak. Sosyal sinir sistemine geçmenin yolları
 8. Nöroplastisite. Öz düzenleme. Özgürleşme. İyileşmeyi kendimizden başlayarak yaymak. Cesaret ve Güç Meditasyonu

 Kimler Katılabilir?

Program yetişkinler için olup günlük hayatına mindfulness pratiklerini katmak isteyen herkes katılabilir. Meditasyon deneyimi aranmamaktadır.

Program Kazanımları :

 • Ne yaptığımızı bilmez halden çıkıp daha kapsamlı bir ifade şekline geçiş yapma
 • Odaklanabilme, daha sağlıklı ve daha hızlı karar verebilme
 • Stres seviyesini düşürme ve ilişkilerimizi dengeleme
 • Duygusal zekayı geliştirme ve yaratıcı gücümüzü artırma
 • Beynimizde yeni sinir yolları oluşturarak daha gelişmiş bir beyin ile düşüncelerimizin hangilerinin sadece bir düşünce olduğunu ve hangilerinin de bizim hayat kalitemizi artıracak gerçek ve yaratıcı düşünceler olduğunu yakalama yetisini geliştirme
 • Beden farkındalığı içerisinde otomatik yapan zihin modundan çıkıp, olan ve anın farkına varan zihin moduna geçiş yapma
 • Duyguları bastırmadan, işlemeyi öğrenme
 • Kişisel bir dönüşüm yaratma

 

DUYGU PASİN KİMDİR?

Atatürk Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 20 yıl boyunca iki büyük özel bankanın Problem Yönetimi, Kalite ve Süreç Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Bölümleri’nde çalışmış ve üst düzey yöneticilik yapmıştır. Kurumsal hayatın içindeyken birçok eğitim almış ve eğitimler vermiş olup bankanın akademi yapısının kurulması, yetenek yönetimi süreçlerinin tasarlanması ve yürütülmesi, liderlik ve koçluk eğitimleri süreçlerinin yönetilmesi görevini yürütmüş ve bu konularda birçok projede yer almıştır.

Kurumsal hayatın içindeyken de uzun yıllardır kişisel gelişim, koçluk ve diğer gelişim alanları ile ilgili bireysel eğitimlerine devam etmiş ve bir taraftan da eğitmen ve konuşmacı olarak da faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu dönemlerde aldığı Yoga Eğitmenlik eğitimleri ile boş zamanlarında yoga ile de ilgilenmekte ve eğitimler vermektedir. Sosyoloji ve Psikolojiye olan merakı ile de 2019 yılında tekrar öğrenciliğe dönüş yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’ne devam etmektedir.

Mindfulness ve koçluk ile ilgili olarak çalışmalarını ise uzun yıllardır yapmakta ve araştırmakta olup Mindfulness Eğitmenlik ve Uygulayıcılık Eğitimini Oxford Üniversitesi (MBCT) programı ve Jon Kabat Zin’in temelini atmış olduğu (MBSR) program içerikleri esas alınarak oluşturmuş olan ve bu konuda uzun zamandır Oxford Üniversitesi’nde çalışmalar yapan ve Breathing Mind sistemini kuran David Cornwell’den almıştır. Program logoterapi (insanın anlam arayışı) duyarlı olarak sunulmaktadır. Mindfulness eğitmenlik eğitimi yanında eş zamanlı Breathing Mind tarafından geliştirilen ICF onaylı Mindfulness Koçluk programını da Banu Çeçen’den almış olup şuanda mindfulness konusunda aktif olarak profesyonel bireysel koçluk seansları yapmaya da devam etmektedir.

Bilet Bilgileri

Standart

1,250.00 ₺

Satışta

Etkinlik Takvimi
Etkinlik rezervasyonu için bir tarih seçin

Yorum Ekle

Kubist Eğitim Atölyesi

İnsan Odaklı Yaklaşımlar ile Davranış Mühendisliği Kubist Eğitim Atölyesi olarak; insan odağında farkındalık yaratarak kalıcı davranış değişikliği sağlayacak, psikoloji temelli, yeni neslin ihtiyaçlarını karşılayabilen ve dünya trendlerini takip eden eğitimler tasarlıyoruz. Yenilikçi eğitim modellerimiz ile; öğrenmeyi, yaratıcılığı ve akılda kalıcılığı sağlarken tüm bunların mevcut iş süreçlerine uyarlanabilmesini hedefliyoruz. Hem birey hem de kurumlara özel tasarladığımız eğitimlerimiz ile yeni yetkinlikler kazanmak ve bireysel farkındalığınızı arttırmak için bize ulaşın..

Mesaj Gönder

Send mail success

Posta gönderilemedi

Please enter input field