Ocak
14 Perşembe

Öz Farkındalık Atölyesi

Per, 14 Ocak 2021 (20:30 - 22:00) 
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Etkinlik Açıklaması

Kısaca “Ben Kimim?” 

Oldukça basit görünen ama belki cevaplanması en zor sorulardan biri.

Öz farkındalık kavramı eski Yunan aforizmalarından  (“Kendini bil.”) tutun da modern batı psikolojisine kadar hemen hemen tüm filozof ve psikologlar tarafından mercek altına alınmıştır.

Basitçe tanımlamak gerekirse öz-farkındalık, sizi siz yapan yani kimliğinizi oluşturan tamamıyla size has niteliklerin ve kendinizin farkında olmaktır. Size özgü bu bileşenler, düşünceleriniz, deneyimleriniz ve yeteneklerinizi içerir.

Hiç sahip olduğunuz düşünce veya deneyimlere bakıp da kendinize ilişkin bir yargıda bulundunuz mu?

Cevabınız olumlu ise yalnız değilsiniz, ve işte şimdi kendinizi yargılamadan oluşturacağınız bir benlik yansıması üzerine çalışmanın tam zamanı.

Peki atölyenin içeriğinde neler var, nasıl bir atölye olacak?

Teori anlatımı ile birlikte özfarkındalığa yönelik koçluk araçlarını kullanarak gerçekleşecek grup koçluğu formatında bir eğitim olacaktır.

Atölyeye katılanlar bundan sonrasında kendilerine de koçluk yapabilecekleri çeşitli modelleri öğreneceklerdir.

Neler konuşacağız?

Öz Farkındalık Nedir?
Öz Farkındalık Neden Bu Kadar Önemlidir?
Öz Farkındalığı Geliştirmek Niçin Bu Denli Zordur?
Öz Farkındalık Koçluk Araçlarının tanıtılması ve uygulanması

Atölyeye katılan kişilerin arasından bir kişiye 1 Keşif Koçluğu Seansı hediye edilecektir. (Detaylar Atölye’de açıklanacaktır)

Bahar Selman Kimdir? 

Hikayelerin gücüne inanan bir pazarlama profesyoneli, profesyonel koç ve eğitmen. 10 yılı aşkın bir süredir hem ulusal hem de global markalar icin marka stratejisi, iletişim kampanyaları ve ürün inovasyon projeleri geliştirerek devam etmektedir.

“Ben kimim?”, “Ben nasıl bir hayat istiyorum?” sorularının cevaplarını bulmak için koçluk almaya başladıktan sonra hayatında başka pencereler açıldı. “Koç” olma yolculuğuna öncelikle kendi üstünde çalışmaya başlayarak adım attı.

Şimdi, koçluk yaparak ve eğitimler vererek bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, özfarkındalıklarını arttırmalarına yardımcı oluyor. Koçluk, onun için daha ilham dolu bir dünya yaratmak bir araç. Dünyanın daha güzel bir yer olacaksa bunun daha çok soru sorarak ve dinleyerek olacağına inanıyor.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Dünyanın en çok tercih edilen koçluk okulu CTI (Co-Active Training Institute)’ın 104 saatlik “Profesyonel Koçluk Eğitimi”ni tamamladı.

Yetkinlikleri:
· Profesyonel Bireysel Yaşam Koçu
· Profesyonel Kariyer Koçu
· Profesyonel İlişki Koçu

Bilet Bilgileri

Öz Farkındalık Atölyesi

Ücretsiz

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Perşembe, 14 Ocak 2021

20:30 - 22:00  
Geçmiş Etkinlik

Video

Yorumlar(2)

 • Ayse bozkan
  Ayse bozkan
  4 Aralık 2020 at 11:11

  Ayse Bozkan

 • zeynep akkoyunlu
  zeynep akkoyunlu
  11 Ocak 2021 at 13:59

  Zeynep Akkoyunlu

Yorum Ekle

Hikayelerin gücüne inanan bir pazarlama profesyoneli, profesyonel koç ve eğitmen. 10 yılı aşkın bir süredir hem ulusal hem de global markalar icin marka stratejisi, iletişim kampanyaları ve ürün inovasyon projeleri geliştirerek devam etmektedir. “Ben kimim?”, “Ben nasıl bir hayat istiyorum?” sorularının cevaplarını bulmak için koçluk almaya başladıktan sonra hayatında başka pencereler açıldı. “Koç” olma yolculuğuna öncelikle kendi üstünde çalışmaya başlayarak adım attı. Şimdi, koçluk yaparak ve eğitimler vererek bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, özfarkındalıklarını arttırmalarına yardımcı oluyor. Koçluk, onun için daha ilham dolu bir dünya yaratmak bir araç. Dünyanın daha güzel bir yer olacaksa bunun daha çok soru sorarak ve dinleyerek olacağına inanıyor. Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Dünyanın en çok tercih edilen koçluk okulu CTI (Co-Active Training Institute)’ın 104 saatlik “Profesyonel Koçluk Eğitimi”ni tamamladı. Yetkinlikleri: · Profesyonel Bireysel Yaşam Koçu · Profesyonel Kariyer Koçu · Profesyonel İlişki Koçu

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin