Ocak
26 Salı

Özgüven Nasıl İnşa Edilir?

Sal, 26 Ocak 2021 (20:30 - 22:30) 2 Saat
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Etkinlik Açıklaması

Özgüven içindeki enerjiyi ortaya koyabilmenin ateşi. 

İçimizdeki cevheri hayata yansıtabilmek için özgüvene ihtiyacımız var.

Özgüvenli olmak ayrıca mutlu olmakla ilintili. Eğer kabiliyetlerine güveniyorsan başarılı olacağın için daha mutlu olabilirsin. Eğer kendini yeteneklerin konusunda iyi hissediyorsan,  hedeflerine ulaşmak için daha enerjik ve motive olursun.

Özgüvenli olmak istiyorsak öncelikle kendimizle ilgili inançlarımızı değiştirmeliyiz.

Bildiklerimizden eminken sessiz kaldığımız toplantıları, hata yapmaktan korktuğumuz için hiç başlayamadıklarımızı, sürekli kendimizi özür diler durumda bulduğunuz anları, tüm çalışmalarımıza rağmen sürekli yetkinliğimizi sorgulamamızı hatırlayın..

Hepsinin altında yatan, özgüven eksikliğimiz.

Başarılı olacağımıza ve potansiyelimize dair bize hizmet etmeyen inançlarımızı fark edersek ve bunları değiştirebilirsek düşüncelerimize ve eylemlerimize hedeflerimiz doğrultusunda cesurca yön verebiliriz.

Bu eğitimin sonunda her konuya uygulanabilecek özgüven arttırma tekniklerini öğreneceksin.

Eğitimden ana başlıklar

Özgüveni nasıl tanımlarız?

Özgüvenimiz ile Değer, Hayat Amacımız arasındaki bağlantı

Özgüven ve Zihin Yapımızın İlişkisi

Gelişim Zihniyeti nedir?

Imposter Sendromu & Dunning Kruger Effect

Özgüvenin Akrabaları Kimdir?

Ustalık kazanmak nedir?

Kendimizle Pozitif İletişim içinde olmak Özgüvenimizi nasıl arttırır?

Kabul etmek – Özgüven ilişkisi

Bahar Selman – Profesyonel Koç, Eğitmen, Pazarlama Profesyoneli

Hikayelerin gücüne inanan bir pazarlama profesyoneli, profesyonel koç ve eğitmen. 10 yılı aşkın bir süredir hem ulusal hem de global markalar icin marka stratejisi, iletişim kampanyaları ve ürün inovasyon projeleri geliştirerek devam etmektedir.

“Ben kimim?”, “Ben nasıl bir hayat istiyorum?” sorularının cevaplarını bulmak için koçluk almaya başladıktan sonra hayatında başka pencereler açıldı. “Koç” olma yolculuğuna öncelikle kendi üstünde çalışmaya başlayarak adım attı.

Şimdi, koçluk yaparak ve eğitimler vererek bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, özfarkındalıklarını arttırmalarına yardımcı oluyor. Koçluk, onun için daha ilham dolu bir dünya yaratmak bir araç. Dünyanın daha güzel bir yer olacaksa bunun daha çok soru sorarak ve dinleyerek olacağına inanıyor.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Dünyanın en çok tercih edilen koçluk okulu CTI (Co-Active Training Institute)’ın 104 saatlik “Profesyonel Koçluk Eğitimi”ni tamamladı.

Yetkinlikleri:
· Profesyonel Bireysel Yaşam Koçu
· Profesyonel Kariyer Koçu
· Profesyonel İlişki Koçu

Bilet Bilgileri

Özgüven Nasıl İnşa Edilir?

80.00 ₺

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Salı, 26 Ocak 2021

20:30 - 22:30  2 Saat
Geçmiş Etkinlik

Video

Yorum Ekle

Hikayelerin gücüne inanan bir pazarlama profesyoneli, profesyonel koç ve eğitmen. 10 yılı aşkın bir süredir hem ulusal hem de global markalar icin marka stratejisi, iletişim kampanyaları ve ürün inovasyon projeleri geliştirerek devam etmektedir. “Ben kimim?”, “Ben nasıl bir hayat istiyorum?” sorularının cevaplarını bulmak için koçluk almaya başladıktan sonra hayatında başka pencereler açıldı. “Koç” olma yolculuğuna öncelikle kendi üstünde çalışmaya başlayarak adım attı. Şimdi, koçluk yaparak ve eğitimler vererek bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, özfarkındalıklarını arttırmalarına yardımcı oluyor. Koçluk, onun için daha ilham dolu bir dünya yaratmak bir araç. Dünyanın daha güzel bir yer olacaksa bunun daha çok soru sorarak ve dinleyerek olacağına inanıyor. Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. Dünyanın en çok tercih edilen koçluk okulu CTI (Co-Active Training Institute)’ın 104 saatlik “Profesyonel Koçluk Eğitimi”ni tamamladı. Yetkinlikleri: · Profesyonel Bireysel Yaşam Koçu · Profesyonel Kariyer Koçu · Profesyonel İlişki Koçu

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin