Haziran
08 Salı

Profesyonel Cv Hazırlama Ve Mülakat Tekniklerinin Püf Noktaları

Sal, 8 Haziran 2021 (20:30 - 22:00) 
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Etkinlik Açıklaması

Profesyonel Cv Hazırlama Ve Mülakat Tekniklerinin Püf Noktaları

Dünyada ve ülkemizde bir CV’nin İşe Alım Uzmanları ve İnsan Kaynakları Profesyonelleri tarafından incelenme süresinin ortalama ‘6 saniye’ olduğu tespit edilmiştir.

Bir insanı 6 saniye içinde etkileyebilir misiniz? Profesyonel Cv Hazırlama Ve Mülakat Tekniklerinin Püf Noktaları

CV’ler iş hayatının vazgeçilmez birer parçasıdırlar. Kişiler iş ararken, kurumlar çalışan ararken kullanılan CV kelimesi dilimizde “Curriculum Vitae” kelimesinin baş harflerinin kısaltmasından oluşmuştur. Curriculum-Yaşam Vitae-Özet demektir. Kısaca iş yaşamı özetimizdir.

İlk bakışta bizim kim oluğumuzu gösteren bir belgedir. Türkçe tanımıyla CV “Özgeçmiş” demektir. O iş başvurularımızın vazgeçilmez unsurudur.
Profesyonel Özgeçmiş (CV) Tekniklerini öğrenerek, bu bilgileri özgeçmişinizde uygulamanız, binlerce siyah çakıl taşının bulunduğu CV havuzunda beyaz çakıl taşı olarak dikkat çekmenizi ve fark yaratmanızı sağlayacaktır. Profesyonel Cv Hazırlama Ve Mülakat Tekniklerinin Püf Noktaları

Böylece mülakata davet edilme ve işe kabul edilme şansınızı, rakiplerinize göre katbekat artırmış olacaksınız.

Profesyonel CV Hazırlama Eğitimi’nde, kendinizi özgeçmiş üzerinde doğru ifade etmeyi öğrenirken, iş arayan diğer adayların arasından farkınızla öne çıkmanızı sağlayacak ipuçlarını da öğrenmiş olacaksınız.

CV’niz sizin aynanızdır ona zaman ayırın!!!


Mülakat nedir;

Sınırlı bir zaman diliminde gerçekleştirilen kişilerarası etkileşim sürecidir.

Mülakat, Bireylerin 15- 45 dakika süren bir oturumda birbirlerini tanımak için bir araya gelmesidir.

Mülakatta adayın eğitim geçmişi, çalışma koşulları, adayın tecrübeleri ve karakteri, bilgi birikimi, hedefleri ve kariyer planı konuşulur.


Bu Eğitime Kimler Katılmalı?

-Profesyonel Özgeçmiş Hazırlamak İsteyenler
-Güçlü Bir CV ile Rakiplerine Fark Yaratmak İsteyenler
-CV Hazırlama Tecrübesi Olmayan Adaylar
-İnsan Kaynakları Alanında Çalışmak isteyenler ve Çalışanlar
-Çalıştığı Şirketten Ayrılmayı Düşünenler
-Yakın Zamanda Mülakata Davet Edilenler
-İş Görüşmelerinden Olumsuz Cevaplar Alanlar
-Kendi şirketini kurma aşamasında olan girişimciler,
-Mesleğe yeni başlamış işe alım uzmanları,
-Şirketlerle Ve Kurumlarla Sık Olarak Görüşmeler Yapan Çalışanlar
-Görevi Gereği İş Görüşmeleri Yapan Çalışan Ve Yöneticiler
-Yakında Mezun Olacak Öğrenciler (Lise ,Üniversite ..) Ve Yeni Mezunlar
-Kendini geliştirmek isteyen ve iş arama sürecinde olan herkes katılabilir


Cv miz anahtarımız kilidimiz mülakatımızdır.

Anahtarınız elinizde gelin birlikte hayallerinizin kilidini açalım.!!!
Hangi anahtar hangi kilide uygun birlikte çözüm bulalım.

Bu Eğitim Sonunda Neler Öğrenmiş Olacağız ;

Profesyonel Özgeçmiş (CV) Hazırlama Teknikleri Eğitimi ile özgeçmişlerde en çok yapılan hataları öğrenip, etkili ve dikkat çeken özgeçmişlerden birine sahip olma fırsatını yakalayacaksınız.

Fotoğraf seçiminden , sosyal ilgi alanlarına; referanslardan, ön yazı yazma tekniklerine kadar etkili bir CV’de olması gereken alanlar için tek tek tüyolar öğreneceksiniz.

Profesyonel görüşmeler yapmanızı sağlayan tüyoların neler olduğunu, mülakat öncesindeki ve sonrasındaki hazırlıklar nasıl yapılır, mülakat sırasında yapılan en yaygın yanlışlardan nasıl kaçınılır, stres mülakatları nasıl aşılır, zor sorular nasıl cevaplanır, mülakatta etkili iletişim nasıl olur, mülakatlarda kullanmanız gereken dil ne olmalıdır, beden dili nasıl kullanılmalı, samimi ancak bir o kadar da mesafeli bir mülakat süreci nasıl yapılır?

Aday olarak hangi soruları sormak doğrudur gibi birçok konuda doğru, etkili ve hayalini kurduğunuz işi size yaklaştıracak bir mülakat geçirmeniz için gerekli bilgileri öğrenmiş olacaksınız.

Ücretsiz olarak düzenlediğimiz eğitimimize hepiniz davetlisiniz..

Bilet Bilgileri

Ücretsiz

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Salı, 8 Haziran 2021

20:30 - 22:00  
Geçmiş Etkinlik

Yorumlar(4)

 • Süleyman Güzel
  Süleyman Güzel Satın Alındı.
  26 Mayıs 2021 at 23:15

  5

  Faydalı bir eğitim.

 • Alara seçkin
  Alara seçkin
  29 Mayıs 2021 at 21:13

  5

  Çok güzeldi Nur hanım cidden bu konuda profesyonel çok iyi bilgiler aldık teşekkürler tekrarı gelmeli

 • Emre Yılmaz
  Emre Yılmaz
  8 Haziran 2021 at 15:53

  Nur hanım iletişim becerileri yüksek ve çok kaliteli bir eğitmen. Eğitim sürecini iyi planlamış. Eğitimleri çok faydalı.

 • önder fırat
  önder fırat Satın Alındı.
  8 Haziran 2021 at 19:03

  👍

Yorum Ekle

Yaşam boyu öğrenmeyi ve paylaşmayı seven biri olarak ,Eğitim hayatı boyunca sosyal yardım projelerinde sürekli bulunarak yardımsever ve girişimci ruhunu keşfetmiştir ,Yenilikçi vizyonuyla projeler üretip yönetme yönü ile, iş hayatına atılımını İnsan Kaynakları Bölümünü okurken bir yandan üniversitede kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışmıştır. Üniversite sürecinde birçok sektörde staj deneyimi olmuştur. İnsan Kaynakları Bölümünden 2010 yılında Onur Belgesi alarak mezun olmuştur. Yaklaşık on yıldır çeşitli sektörlerde yöneticilik ve eğitmenlik süreçlerinde aktif rol almaktadır .Eğitim ,Sağlık ve Üretim Sektörlerinde bulunarak birden fazla farklı mesleki mülakatları gerçekleştirmiştir. Oryantasyon ,Çalışan Memnuniyeti, Örgütsel bağlılık, Performans Değerlendirme, Mek ,Megip, İep,Ücretlendirme ,Yan haklar ,Çalışma mevzuatı Eğitim,Yetenek yönetimi birçok farklı ik ve iş süreçlerini birarada yürütüp sistemler kurmuştur. Yöneticilik ve Denetleme süreçleri ile de ilgilenip farklı bir bakış açısı ve deneyim kazanmıştır. Sabırlı , güler yüzlü yapısı ile yeniliğe ,değişime açık kendini çalıştığı her alanda geliştirip öğrenmeye ,öğretmeyi gaye edinerek çalıştığı tüm kurum ve kuruluşlarda inancı ile bağlı olduğu kurumun iş kostümünü hakkı ile taşıyıp başarılarla donatmayı hedef biçmiştir. İnsanların duygularına dokunabilmek ve kariyer hedeflerinde belirsiz durumlarında onlara bir nevi de olsa destek olmak bunu koçlukla da taçlandırarak motivasyonu en üst seviyeye yükseltmeye çalışmaktadır. En önemli mottosu ; insana ve İnsan ilişkilerine değer vermek.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin