Ekim
24 Pazar

Psikolojik Şiddet Tuzağını Fark Edin!

Paz, 24 Ekim 2021 (21:00 - 23:00) 
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Etkinlik Açıklaması

Psikolojik Şiddet Tuzağını Fark Edin!… 

Şiddet hayatımızın her alanında karşımıza çıkan baskı ve güç kullanılarak kişide fiziksel ve ruhsal yaralar açan bireysel ve toplu eylemlerdir. En yaygın görülenler ise fiziksel şiddet, duygusal şiddet, cinsel şiddet ve ekonomik şiddettir.

Şiddet türleri arasında en zor fark edilen şiddet türü duygusal şiddet bir başka deyişle psikolojik şiddettir.

Psikolojik şiddet, fiziksel şiddet gibi somut bir durum olmadığından genellikle göz ardı edilir. Pek çok noktada ise çok yaygın olduğu için normalleştirilir.

‘Hayatınızda hiç şiddete uğradınız mı?’ sorusuna pek çok kişi genellikle fiziksel şiddeti düşünerek hayır cevabını veriyor. Ancak detaylandırdığımızda her birinin hayatlarında en az bir kez psikolojik şiddete maruz kaldığı görülüyor.

Bu etkinlikte duygusal şiddetin boyutlarını ve hayatımızı nasıl etkilediğini inceliyor olacağız.


Neleri Deneyimleyeceğiz?

Duygusal şiddeti detaylandıracak, hangi davranışların ve söylemlerin duygusal şiddette yol açtığını öğreneceğiz. Duygusal şiddete maruz kaldığımızda yapabileceklerimizi ve kendimizi bu gibi durumlarda nasıl koruyacağımızı konuşuyor olacağız.

Kimler Katılmalı?

Beni yokluğu ile cezalandırıyor. Günlerce küsüyor, iletişim ihtiyacımı cevapsız bırakıyor.

Ailemizin arkadaşlarımızın yanında beni küçük düşürüyor.

Onun yanında kendim olmakta tereddüt ediyorum.

Hayata dair planlarım, hayallerimle alay ediyor.

Kıskançlıkları ile üzerimde baskı kuruyor.

Yukarıdakilerden birini bile yaşıyorsanız duygusal şiddete maruz kalıyorsunuz demektir!!!


Bu eğitimin sonunda hayatınızda ne değişecek?

Hayatımızın pek çok alanında farkına varamadığımız psikolojik şiddet unsurlarını görmek ve bu durumlarla karşılaştığımızda kendimizi nasıl koruyabileceğimizi öğrenmek için ücretsiz olarak düzenlediğimiz etkinliğimizde bir araya gelelim.

Bilet Bilgileri

Ücretsiz Bilet

Ücretsiz

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Pazar, 24 Ekim 2021

21:00 - 23:00  

Video

Yorum Ekle

Klinik Psikolog Özlem ÜNDE Lisans eğitimini aldığı Doğuş Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden fakülte ikinciliği ile tamamlamıştır. Yüksek lisansını tamamladığı Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji programından Yüksek Onur Derecesi ile almıştır. ”Obez Bireylerin Çocukluk Çağı Travmaları ile Yeme Tutumları Bakımından İncelenmesi’ üzerine tez çalışmasında bulunmuştur. 2016 yılında Türk Kızılay'ına bağlı Özel Kartal Hastanesi’nde Uzman Klinik Psikolog olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu hastanede psikoloji kliniğinin kurulmasında önemli rol oynamış olup; yaklaşık 7000 civarında farklı patolojilerden danışan ile klinik görüşmeler gerçekleştirmiştir. Bu görüşmeleri Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla gerçekleştirmiştir. Türk Psikologlar Derneği’nin üyesi olan Özlem Ünde meslek hayatı içinde daha önce anaokullarında, iyileştirme merkezlerinde ve danışmanlık merkezlerinde hizmet vermiş olup eğitim seminerlerinde eğitimci olarak yer almıştır. 2019 Eylül itibariyle kurucusu olduğu KUBIST Eğitim Atölyesi’nde bireysel çalışmalarını ve eğitimlerini sürdürmektedir.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin