Şubat
25 Perşembe

SPİKERLİK – SUNUCULUK ve PROGRAM HAZIRLAMA EĞİTİMİ

Per, 25 Şubat 2021 (20:00 - 22:00) 5 HAFTA
Online Etkinlik: (Zoom,Skype,Google Meet,Teams vb.)

Açıklama

Spikerlik-Sunuculuk ve Program Hazırlama Eğitimi

* Online Eğitim 5 Hafta boyunca, haftada 2 saat toplamda 10 saat sürecektir.

* Kontenjan 12 kişi ile sınırlıdır.

Spikerlik -Sunuculuk ve Program Hazırlama eğitimi alan katılımcılar her şeyden önce toplum karşısında rahatlıkla sunum yapmayı, insanlarla olan iletişimlerinde daha etkin olmayı, meslekleri ne olursa olsun profesyonel davranış şekilleri geliştirmeyi, yazmayı ve organizasyon yeteneğinin geliştirilmesi gibi yetiler kazanırken, profesyonel olarak Spikerlik, Sunuculuk ve Program yapmak isteyenleri de mesleğe kazandırmayı hedeflemektedir..


       Eğitimde katılımcılara;

  • Diksiyon Eğitimi
  • Radyo ve TV Program Hazırlığı
  • Program Yazma
  • Radyo ve TV Program Sunma Teknikleri
  • Haber Programcılığı
  • Haber Spikerliği
  • Röportaj Yapma Teknikleri gibi eğitimler verilmektedir.

25.02.2021 (20:00-22:00) 1. Hafta; Tüm gelişim eğitimlerinin temelini Diksiyon eğitimi oluşturduğunu söylemiştik. İlk hafta Diksiyon ve Etkili Konuşma eğitiminde verdiğimiz tüm başlıkları özet bir şekilde anlatacağız ve Spikerlik Sunuculuk için bir zemin oluşturacağız.

04.03.2021 (20:00-22:00) 2. Hafta; Yazma teknikleri, Radyo ve Tv program yazma teknikleri, program çeşitleri, örnek program yazma denemeleri yaptırılacak.

11.03.2021 (20:00-22:00) 3. Hafta; Radyo ve tv program sunma teknikleri ve alıştırmaları. Sunum çeşitleri, haber programcılığı ve haber sunma teknikleri ve birebir tüm katılımcılarla uygulamalı çalışmalar yapılacak. Röportaj nasıl yapılır, nasıl sorular sorulmalıdır ve can alıcı noktaları nelerdir?

18.03.2021 (20:00-22:00) 4. Hafta; Her katılımcı kendi hazırladığı programı okuyacak ve diğerlerini eleştirecek. Programlarına hazırlanıp sunum yapacaklar. En beğendikleri programları dinleyip ya da izleyip kritiğini yapacaklar. Haber spikerliği deneme çalışmaları ve her katılımcı ile özel 10 dakika birebir çalışma yapılacak bu yüzden 4. Haftanın saatleri uzayacaktır.

25.03.2021 (20:00-22:00) 5. Hafta; Katılımcılar 4 haftada yaptıkları hazırlıkların sunumlarını yapacaklar. Her katılımcıya sunumlarının ardından soru sorulacak ve sunumlarının kritiği yapılacak. Son haftanın da ders saati açık olacak.


Zeynep Bayraktutan Kimdir?

TRT Radyo-1 IŞIK TUTANLAR Program Yapımcısı ve Sunucusu

Tiyatro Yazarı

Tiyatro Eleştirmeni

Diksiyon, Etkili Konuşma, Beden Dili, Sunum, Hitabet

Drama, Spikerlik Sunuculuk, Program Yapımcılığı Eğitmeni.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Yüksek Lisans mezunu olan Zeynep Bayraktutan, 1996 yılında ilk özel radyolarla meslek hayatına başladı. Mezuniyetinin ardından Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda reji asistanlığı ve Dramaturg olarak üç yıl çalıştıktan sonra, TRT Erzurum Radyosu’nda Spikerlik ve Sunuculuk yaptı.

TRT’de görevi devam ederken, birkaç yerel gazetede, Gazete Yazı İşleri Müdürlüğü ve Köşe Yazarlığı görevini üstlendi.

2011 de Telekom Bünyesinde Assistt Çağrı Merkezi’nin Eğitim Uzmanı olarak Diksiyon, İletişim, Konuşma Kalitesi, Oryantasyon, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Yetiştirme Programı eğitimleri verdi. KUDAKA (Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajans) ortaklığı Eğitim Destek Projesi koordinatörlüğü (2012) ve Altı Nokta Görme Engelliler Vakfı ile ‘Kitaplar Seslendiriliyor’ projesi koordinatörlüğü yaptı.

2017 TRT Kent Radyo İstanbul için “İstanbul’da Bir Nefes” programının Yapımcılığı ve sunuculuğu, 2018 ve 2019 TRT Radyo-1 için “Gelişim Rehberi” ve 2020 “Işık Tutanlar” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmektedir.

Bütün bu işler esnasında devlet ve özel kurumlarda, kuruluşlarda, vakıflarda, derneklerde, Avrupa Birliği projelerinde, Halk Eğitim Merkezleri’nde, özel şirketlerde eğitimler vermiş ve halen bu eğitimlere devam etmektedir. Özel programlarda da sunuculuk yapmaktadır.

Bilet Bilgileri

Spikerlik - Sunuculuk ve Program Hazırlama

842.00 ₺

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Perşembe, 25 Şubat 2021

20:00 - 22:00  5 HAFTA
Geçmiş Etkinlik

Yorum Ekle

Zeynep BAYRAKATUTAN TRT Radyo-1 IŞIK TUTANLAR Program Yapımcısı ve Sunucusu Tiyatro Yazarı Tiyatro Eleştirmeni Diksiyon, Etkili Konuşma, Beden Dili, Sunum, Hitabet Drama, Spikerlik Sunuculuk, Program Yapımcılığı Eğitmeni. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Yüksek Lisans mezunu olan Zeynep Bayraktutan, 1996 yılında ilk özel radyolarla meslek hayatına başladı. Mezuniyetinin ardından Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda reji asistanlığı ve Dramaturg olarak üç yıl çalıştıktan sonra, TRT Erzurum Radyosu’nda Spikerlik ve Sunuculuk yaptı. TRT’de görevi devam ederken, birkaç yerel gazetede, Gazete Yazı İşleri Müdürlüğü ve Köşe Yazarlığı görevini üstlendi. 2011 de Telekom Bünyesinde Assistt Çağrı Merkezi’nin Eğitim Uzmanı olarak Diksiyon, İletişim, Konuşma Kalitesi, Oryantasyon, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Yetiştirme Programı eğitimleri verdi. KUDAKA (Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajans) ortaklığı Eğitim Destek Projesi koordinatörlüğü (2012) ve Altı Nokta Görme Engelliler Vakfı ile ‘Kitaplar Seslendiriliyor’ projesi koordinatörlüğü yaptı. 2017 TRT Kent Radyo İstanbul için “İstanbul’da Bir Nefes” programının Yapımcılığı ve sunuculuğu, 2018 ve 2019 TRT Radyo-1 için “Gelişim Rehberi” ve 2020 “Işık Tutanlar” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmektedir. Bütün bu işler esnasında devlet ve özel kurumlarda, kuruluşlarda, vakıflarda, derneklerde , Avrupa Birliği projelerinde, Halkeğitim Merkezleri’nde, özel şirketlerde eğitimler vermiş ve halen bu eğitimlere devam etmektedir. Özel programlarda da sunuculuk yapmaktadır. ÖDÜL VE BAŞARILAR: • TOBAV oyun yazma yarışmasında “Yıldızları Sayarken” adlı tiyatro oyunu ile Türkiye ikinciliği 2004. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından oyun kitap olarak yayımlandı ve Devlet Tiyatro’su repertuarına 2011 de girdi. • TRT Ankara Radyo’sunda radyo oyunları yayımlandı. • Halen tiyatronline internet sitesinde ve Yeni Tiyatro Dergisi’nde tiyatro eleştiri yazıları yayımlanmakta. • Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2001-2005 yılları arasında en iyi program yapımcılığı, spikerlik ve sunuculuk ödülleri aldı. • Eğitim verdiği birçok kurum ve üniversitelerden plaketleri bulunmaktadır.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin