Mart
06 Cumartesi

Uygulamalı Yaratıcı Drama Eğitimi

Cts, 6 Mart 2021 - Cts, 27 Mart 2021 (19:00 - 22:00) 12 SAAT
Online Etkinlik: (Zoom, Skype, Google Meet, Teams vb.)

Hakkınızda Kısa Bilgi

Yaratıcı Drama yaşam da karşımıza çıkan olayları, kurguları, kişisel gelişimi, özgüven çalışmalarını, sosyalleşmeyi, oyunu, zihinsel ve duygusal yönlerimizin gelişimini genel hatlarıyla anlatan, tartışan, uygulayan ve tüm tekniklerle ön görülerimizi geliştirdiğimiz bir eğitim sürecidir.

Bu yöntem doğrultusunda oyun bileşenlerini, tematik kurguları, uygulamaları ve yaşam becerilerine dayalı kurgusal kavramları oluşturan psikolojik ve teorik altyapıyı ele alır. Katılımcılar, yaratıcı drama yöntemini uygun çalışmalar içerisinde etkinliklerle ve sistematik planlarla eğitimlerinde nasıl kullanılabileceklerine dair hem fiziksel hem de dijital örneklerle donatan bir uygulamaya dahil olurlar.

Tüm katılımcılar yaratıcı drama yöntemini ve onu çevreleyen unsurları öğrenirken, çeşitli etkinliklerle de öğrendiklerini uygulayabilecekleri ortamlara sahip olurlar.

Farklı branşta öğretmenlerin, eğitim kurumlarında uzaktan eğitim departmanlarda çalışan personelin, kurumsal firmaların insan kaynaklarında çalışan personelin, eğitim teknolojileri ile ilgilenen departmanların , yaratıcı dramaya ilgisi olan ve uzmanlık alanında kullanmak isteyen herkes katılabilir.

Neler öğreneceksiniz? Yaratıcı dramanın temel yöntemlerinin tanımını yapabilir, yaratıcı dramanın hakkında genel bilgiye sahip olur, psikolojik ve teorik altyapısını inceler, elementleri, planlarını, mekaniklerini, bileşenlerini listeleyebilir, yaratıcı drama kurgu planını yapabilir, eğitim ve öğretim için yaratıcı drama ortamları oluşturabilir, yaratıcı drama temelli gelişime dayalı eğitim planları oluşturabilir.

6 Mart Cumartesi başlayacak olan eğitimimiz 3 hafta online 1 hafta yüz yüze (tercihe göre online) verilecektir. Eğitim saatimiz 19.00 – 22.00 olarak belirlenmiştir. Eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir.

Katılımcılarımız ile bir whatsapp grubu kuruyoruz , ders planı , içerik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Meb Yaratıcı drama eğitmeni Tuğçe Şimşek
Meb Yaratıcı drama eğitmeni Gaye Yılmaz

Bilet Bilgileri

Uygulamalı Yaratıcı Drama Eğitimi

750.00 ₺

Biletler Tükendi.

Etkinlik Takvimi

Cumartesi, 6 Mart 2021 - Cumartesi, 27 Mart 2021

19:00 - 22:00  12 SAAT
Geçmiş Etkinlik

Yorum Ekle

GAYE YILMAZ DRAMA SANAT Çocuk - Genç - Yetişkin Atölyeleri Gaye Yılmaz Drama Sanat 2018 yılından bu yana çocuklara ve yetişkinlere yönelik çeşitli platformlarda yaratıcı drama, yaratıcılık, gelişim psikolojisi, müzik, sanat ve resim ve birbirinden farklı uzmanlık alanlarında atölyeler düzenlenmektedir. Yüzyüze ve online eğitim olarak atölye ve eğitimlerinde son 3 yılda 100’den fazla eğitimle binlerce katılımcıya ulaştı. Gaye Yılmaz Drama Sanat Merkezi hem bireysel hem de kurumsal eğitimlerine devam etmektedir.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin