Şubat
03 Çarşamba

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi (Birinci Modül)

Çar, 3 Şubat 2021 (20:00 - 22:00) 4 Hafta - 8 Saat
Online Etkinlik: (Zoom,Skype,Google Meet,Teams vb.)

Açıklama

Atölyenin dört hafta süren birinci modülünde temel hikaye yapısı ve içerik hazırlamak için malzeme toplama yöntemlerini işliyoruz. Yaratıcılık alanında önde gelen kitaplardan sayılan Sanatçının Yolu (Julia Cameron) eşliğinde yaratıcılığımızı keşfe çıkıyoruz. Öğrendiğimiz yazı yöntemleriyle kendi yaratıcılığımızı buluşturmak için de bol bol alıştırma yapıyoruz. Atölye sonunda katılımcı kendi başına yazı yolculuğuna devam etmek için gerekli temel araçlara sahip olur. Dilerse atölyenin hikaye kurma odaklı ikinci modülüne de katılmaya hazır hale gelir.

Dersler interaktif ve pratiğe dayalıdır. Bu nedenle kontenjan sınırlıdır. Giriş atölyesidir, konuya ilgi duyan herkes katılabilir. 

Yazmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız veya kendi kendinize yazıyor ve yazdıklarınızı paylaşıp fikir alabileceğiniz güvenli bir ortam arıyorsanız bu atölye tam size göre. 


Tarih: 3-10-17-24 Şubat Çarşamba günleri (Saat: 20:00- 22:00)

Kontenjan: 12 kişi

Bilet Bilgileri

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

300.00 ₺

Satışta

Etkinlik Takvimi

Çarşamba, 3 Şubat 2021 - Çarşamba, 24 Şubat 2021

20:00 - 22:00  4 Hafta - 8 Saat

Yorum Ekle

Ezgi Kızmaz
Ezgi Kızmaz
Senarist, Eğitmen

2005 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nden mezun oldu. 2006 yılında Uluslararası Af Örgütü’nün Güldünya’ya Mektup Yarışması’nda birincilik kazandı. Aynı yıl Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali Kısa Film Öyküsü Yarışması’nda birincilik kazanan Şişman Kadın Zayıflar Ülkesinde başlıklı kısa film senaryosu, Filma-Cass yapım şirketi yapımcılığında çekildi. 2007 yılında Fulbright Bursu’yla Amerika’ya giden Kızmaz, San Francisco Academy of Art University'de iki yıl senaryo eğitimi aldı. San Francisco'da bulunduğu iki yıl içinde Link TV'de çevirmen, San Francisco Film Society'de arşiv sorumlusu ve Global Film Initiative'de senaryo okuyucusu olarak staj yaptı. Öykü ve yazıları Sarnıç Öykü, Altzine, Radikal Kitap, Akşam Kitap, BirGün Kitap, Kuraldışı Dergi, Cumhuriyet, Kül Öykü ve Bantmag.com gibi çeşitli mecralarda yayımlandı. 2010- 2013 yılları arasında İstanbul’da bir halkla ilişkiler şirketinde metin yazarlığı yapmış olan Kızmaz, 2013-2017 arasında altyazı ve kitap çevirmenliği yaptı. Ardından Ufak Tefek Cinayetler (17. Bölümden itibaren) ve Netflix'te yayınlanan Love 101 (Aşk 101) (Birinci Sezon) dizilerinin senaryo ekibinde yer aldı. Ekim 2019'dan bu yana Yaratıcı Yazarlık ve Yaratıcılık Geliştirme alanlarında atölye çalışmaları yapan Kızmaz, senaristliğe de devam ediyor.

Mesaj Gönder

Send mail success

Posta gönderilemedi

Please enter input field