Şubat
20 Cumartesi

Zihin Haritaları (Mind Maps) ile Verimli Çalışma Eğitimi

Cts, 20 Şubat 2021 - Cum, 19 Mart 2021 (11:00 - 14:00) 3 Saat
Online Etkinlik: (Zoom,Skype,Google Meet,Teams vb.)

Açıklama

Daha verimli çalışmak, potansiyelinizi performans a dönüştürerek başarılı olmak ve fark yaratmak istiyorsunuz.

Bunun için zihnimizi daha iyi kullanmamız gerektiği oldukça net. Ancak bugüne kadar gerek eğitim hayatınızda gerekse profesyonel hayatta kimse size öğrenmeyi öğrenme, düşünme, hafıza ve yaratıcılık konularında bir şey öğretmedi. Şu anda dünya da 250 Milyon kişi tarafından kullanıldığı tahmin edilen en etkin düşünme ve öğrenme tekniklerinden Zihin Haritalama tekniği uygulayarak potansiyelinizi ortaya çıkartır ve değiştirdiğiniz hayata bakış açınız ile çok daha verimli çalışan, üreten birisine dönüşürsünüz.

Türkiye Zihin Haritası Derneği Başkanı, Zihin Haritalarının (Mind Maps) mucidi Tony Buzan’nın öğrencisi ve aynı zamanda Uluslararası Alanda tYetkili Zihin Haritalama (Mind Mapping) Eğitmeni Akın Kağan Akçalı tarafından verilen Zihinler FORA eğitiminin amacı öncelikle “Öğrenme Kültürü” oluşturmak ,”Hayata ve Konulara Yeni Bir Bakış Açısı” kazandırmak ve İş Hayatında potansiyelimizi performansa dönüştürecek etkin bir düşünme tekniği olan Zihin Haritaları ile Verimli Çalışmayı öğretmektir.

Beynimizin öğrenme, yaratıcılık, hafıza ve genel düşünme becerilerini de geliştirmeli ve her birimiz zihinsel okur yazar olmalıyız. Ancak zihinsel okur yazar olarak kendi içimizdeki en iyiyi ortaya çıkartabilir potansiyelimizi tam olarak kullanabiliriz.

Eğitimimiz etkin bir öğrenme ve düşünme tekniği olan Zihin Haritaları ile nasıl daha verimli çalışacağımızı  öğretmektedir.


Zihin Haritaları ile Verimli Çalışma Eğitimi Konu Başlıklarımız

 • Zihinsel Okur Yazarlık Nedir?
 • Öğrenme Nedir?
 • Beyin Nasıl Öğrenir?
 • Zihin Haritaları Nasıl Ortaya Çıkmıştır.
 • Zihin Haritaları Nedir?
 • Zihin Haritası Kuralları Nelerdir?
 • İlk Zihin Haritamızı Yapalım.
 • Zihin Haritalarının Profesyonel Dünyada Kullanım Alanları Nelerdir.

Zihin Haritaları ile Verimli Çalışma Eğitimi Sonrası Kazanımlarımız;

 • Beynimizin sağ ve sol bölümlerini birlikte kullanarak sonsuz potansiyelimizi ortaya çıkarmayı
 • Kalıcı, eğlenceli ve özgün öğrenmeyi
 • Güçlü bir hafızaya sahip olmayı
 • Etkin bir şekilde not tutmayı ve not oluşturmayı
 • Kısa ve öz ifadeler ile konuyu aktarmayı
 • Zihin Haritaları ile etkin sunum yapmayı
 • Zihin Haritaları ile rapor, kitap özeti çıkarmayı

Elde ediyor olacağız. Ayrıca Flowi uygulaması ile eğitiminden sonra 30 gün boyunca sorularınızı yanıtlamaya devam edeceğiz.

Nasıl açık denizlerde yapacağımız güzel bir seyahat için Yelkenler FORA deriz, bu kısa hayat yolculuğunda da anlamlı ve topluma faydalı bir yaşam için Zihinler FORA demeliyiz..

Eğitimde Görüşmek Dileğiyle..

Bilet Bilgileri

Zihin Haritaları (Mind Maps) ile Verimli Çalışma

270.00 ₺

Satışta

Eğitimimiz min. 3 kişinin bilet satın alması durumunda açılacaktır. Bilet satışının min. sayının altında kalması durumunda eğitim ileri bir tarihe ertelenecektir. İstenildiği takdirde eğitim ücret iadesi yapılacaktır.

Etkinlik Takvimi

Cumartesi, 20 Şubat 2021 - Cuma, 19 Mart 2021

11:00 - 14:00  3 Saat

Yorum Ekle

Akın Kağan AKÇALI Yetkili Zihin Haritası Eğitmeni TBLI ASIA ID No:2020050001 Thinkbuzan Licensed Instructor - https://www.tonybuzan-asia.com/akin-kagan-akcali/ 1973 Ankara doğumlu olan Akın Kağan Akçalı, 1995 yılında ODTÜ’ den mezun olduktan sonra ODTÜ Bilgi İşlem ’de çalışmaya başlayarak bilişim sektörüne adım attı. 1996’dan bu yana sektörün önde gelen firmalarında eğitmenlik, proje yöneticiliği, orta-üst düzey yöneticilikler olmak üzere 23 yılı aşkın süre bilişim ve savunma alanında tecrübe ve deneyimler kazandı. 2014 yılında tanıştığı Zihin Haritaları konusuna olan yoğun ilgi sebebiyle ODTÜ SEM tarafından “Weekend Crash Courses” olarak “Zihinler FORA, Zihin Haritaları ile Öğrenmeyi Öğrenelim” eğitimleri düzenlenmeye başlandı. Bu başarılı eğitimler sonucunda 4 yıl üstü üste konunun uzmanı olarak ODTÜ DAS’a davet edildi. Zihinler FORA, ODTÜ DAS ’ta en çok katılım sağlanan seminerlerden bir tanesi oldu. 2016 yılında İngiltere'ye giderek Zihin Haritalamanın mucidi olan Tony Buzan’dan eğitimcinin eğitimini aldı ve TBLI sertifikasına sahip Uluslararası Yetkili Eğitmen oldu. Profesyonel iş hayatının yanı sıra Zihinler FORA eğitimlerini “Yetkili Eğitmen” olarak vermeye devam etti. Aynı zamanda Türkiye’nin İlk ve Tek Yerli/Milli Zihin Haritalama yazılımı “FORAMIND” ın geliştirilmesini sağladı. 2019 yılı başında Zihin Haritalama Tekniğinin tanıtılması, yaygınlaştırılması, bu konuya ilgi duyanların bir araya gelmesi ve bir çok sosyal sorumluluk projesinin de hayata geçirilmesi maksadıyla Türkiye Zihin Haritaları Derneğini kurdu. Halen kurucu başkanlığını yürütmekte ve toplumdaki zihinsel okur yazarlığı arttırmak için sosyal sorumluluk projeleri yapmaktadır. 2021 yılı itibarıyla Zihinler FORA Eğitim, Yazılım ve Danışmanlık A.Ş. nin kurucusu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mail gönderme başarılı

Posta gönderilemedi

Lütfen boş kısma bilgileri girin