idrar kacirma2

Kadınların En Büyük Problemi – İdrar Kaçırma

İdrar kaçırma, kadınların sosyal yaşantılarında karşı karşıya kaldıkları en ciddi sorunlardan bir tanesi olur. Bu sorunun ortadan kaldırılabilmesi amacı ile profesyonel destek şarttır. İdrar kaçırma sosyal yaşamın ve iş hayatının oldukça kötü etkilenmesine neden olur. Zaman zaman kadınların psikolojik anlamda etkilenmesine de neden olur. Uzmanlar bu hastalığın çeşitli egzersizler sayesinde ortadan kaldırılabileceğini vurgular.

İdrar; insan vücudundan atılmasın gereken unsurların ince bağırsaklar kanalı ile mesanede toplanması ve dışarı boşaltılması gereken sıvıdır. İdrarın mesane torbasında toplanması ve gerekli zamanlarda boşaltılması gerekir. Ancak kadınlarda sık görülen idrar kaçırma mesanede görülen sorunlar nedeni ile idrarın istemsizce dışarı çıkmasına neden olur.

İdrar kaçırmanın genellikle idrarı tutmaktan kaynaklandığı vurgulanır. Ancak genetik faktörlerin de bu problemin ortaya çıkışında büyük rolü vardır. Türleri ve gelişim şekilleri çeşitli olan idrar kaçırmanın tiplerine bir göz atmak gerekirse aşağıdaki seçenekleri sıralamak gerekecektir.

İdrar Kaçırma Tipleri Nelerdir?

Kadınlarda görülen idrar kaçırma türleri farklı şekillerde ortaya çıkar. Bu da her kadın için sosyal yaşamda ve iş hayatında bambaşka zorluklar anlamında gelir. Aşağıda sıralanan idrar taşma tiplerinden biri ile karşılaşıyorsanız çeşitli egzersizler yapmak üzere mutlaka uzman bir hekim desteği almalısınız.

Stres Inkontinans

Öksürme ya da hapşırma gibi vücudun tam anlamı ile sarsılması durumunda ortaya çıkan idrar kaçmalarında mide kısmındaki baskı nedeni ile idrarın kaçtığı kabul edilir. Bu basıncın aslında normal olduğu ancak mesanedeki sorun nedeni ile idrarın kaçtığı kabul edilir.

Urge Inkontinans

Bir anda idrar sıkışması yaşanması ve tuvalete ulaşamadan idrarın kaçması durumudur. Urge inkontinans genellikle yaşı ilerlemiş kişilerde ortaya çıkar. Ancak bu tür idrar sorunlarının gençlerde görülmeyeceği ile ilgili bir bilgi yoktur.

Taşma Tipi İdrar Kaçması

Mesanede görülen aşırı gerilme nedeni ile ortaya çıkan bu tip idrar kaçmasında sızıntı ya da damlama gibi durumlar ortaya çıkması çok yaygındır. Her yaştan kadının yaygın sorunlarından biri olan taşma tipi idrar kaçırmayı siz de yaşıyor olabilirsiniz. Bu nedenle pelvik egzersizleri başta olmak üzere farklı seçeneklerle sorununuza çözüm üretmelisiniz.

Modern İnsanın Sorunları Değişiyor mu?

Modern yaşama alışmaya çalışan insanın sağlık sorunları başta olmak üzere karşılaştığı hemen her problemin değişkenlik gösterir. Kadınların yaşadıkları idrar kaçırma sorunları da değişen insan sorunlarının en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Bu nedenle de insanların  iş yaşamından ve sosyal yaşamlarından kaynaklanan problemlere çözüm üretmeye çalışması gerekir.

Siz de idrar ve diğer sorunları yaşıyorsanız Kubist ayrıcalığı ile profesyonel destek alabilirsiniz.

Cevap bırakın