LinkedIn

İlgi Çekici Bir LinkedIn Profili Nasıl Olmalı?

Sosyal medyanın gücünü bilen biri olarak LinkedIn profilinizi güçlü kılmak ve daha başarılı çözümlerden faydalanmak mı istiyorsunuz? O halde sizin için hazırladığımız bu harika yazıda bir LinkedIn profilini nasıl kusursuzlaştırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Profilinizi doğru bir şekilde yöneterek yeni bağlantılar ve yeni iş fırsatları ortaya çıkarabilirsiniz. O halde gelin kusursuz bir profil oluşturmanın ip uçlarına daha yakından bir bakalım!

LinkedIn konusunda profilinizi düzenlemeden önce bu sosyal medya aracı ile dünyanın herhangi bir noktasında iş fırsatlarını yakalayabileceğinizi unutmamalısınız. İş dünyasının en çok kullandığı seçeneklerden bir tanesi olan bu mecrada sizleri neler beklediğini tahmin bile edemezsiniz. O halde ilk adımı atarak profilinizi kusursuzlaştırın ve yeni tekliflere açık olun!

İlgi Çekici LinkedIn Profili

İlgi çekici bir profile sahip olmak adına birbirinden değerli 6 ipucuna göz atmalısınız. Sizler için derlediğimiz bu ip uçlarına odaklanarak kusursuz bir profile kapı aralamak mümkün olacak. İşte o ip uçları!

Profesyonel Fotoğraf Kullanımı

Profil fotoğrafınızı seçerken profesyonelliği ve ciddiyeti elden bırakmamalısınız. Zira LinkedIn; iş dünyasının kalbinin attığı bir yerdir. Burada kullanacağınız profil fotoğraflarınızın eğlenceli olmaması ya da resmiyetten uzak olmaması gerekir. Erkekler için takım elbiseli ve kravatlı bir fotoğrafın dikkat çekici olacağını ifade ederken kadınlar için de benzer şekilde yüzün ön planda olduğu ve kıyafetlerin ikinci plana atıldığı alternatifleri değerlendirmek gerekir.

Vesikalık tercih etmek genel manada başarılı bir seçenek olacağı gibi arka planı düze ve kıyafetlerin resmi tercih edildiği diğer bütün fotoğrafların da sizin için doğru bir tercih olacağını ifade edebiliriz.

Uzmanlık Alanınızı Ekleyin

İş dünyasından insanların profilinizi incelerken hangi unvana sahip olduğunuzu bilmeleri oldukça mühimdir. Bu nedenle de hangi unvana ya da uzmanlığa sahipseniz bunu profilinize eklemeye özen göstermelisiniz. Genel unvanlar kullanmak sizin için olumlu bir sonuç ortaya çıkarmayacaktır. Bu nedenle de daha spesifik seçimler yapmalısınız.

Deneyimlerinizi Ekleyin

İş dünyasında dikkat çeken başarılarınızı LinkedIn profilinize de yansıtmalısınız. Bunun için tek yapmanız gereken profilinize bütün deneyimlerinizi eklemek olacaktır. Ekleyeceğiniz her bir deneyim sizin için daha büyük teklifler anlamına gelir. Çünkü iş dünyasında ne kadar başarılı ve uzun bir geçmişe sahipseniz size yöneltilen tekliflerin kalitesi de o denli artar.

İmlaya Özen Gösterin

İmla kurallarına uygun ve etkileyici bir dille yazılmış yazılar profilinizin daha kaliteli bir noktaya taşınmasında oldukça önemlidir. Profesyonel bir görüntü yakalamak istiyorsanız bu detayı kesimlikle göz ardı etmemelisiniz.

Paylaşımlarınızda Seçici Olun

Profilinizden yapacağınız paylaşımların sizi ve düşüncelerinizi yansıtacağını unutmamalısınız. Bu nedenle de yapmanız gereken en önemli şey paylaşımlarınızı tekrar tekrar okuyup iş dünyasındaki saygınlığınıza zarar vermeyecek seçeneklerden faydalanmak olur.

Özet Kısmını Atlamayın

LinkedIn profilinizdeki özet kısmı en önemli noktalardan bir tanesidir. Kısa bir inceleme ile sizinle ilgili her detayı öğrenmek isteyen kimseler için bu kısmı kaliteli bir şekilde doldurmaya çalışmalısınız.

Tüm bunları yaptıysanız artık sizin de harika bir profiliniz var demektir. LinkedIn’da yakaladığınız başarıyı daha da öteye taşımak adına sizin için hazırladığımız organizasyonları takip edin ve bu ip uçlarından çok daha fazlasını yakalayın!

Cevap bırakın