Kitap Okuma mı Dinlemek mi?

Kitap Okuma mı Dinlemek mi?

Kitap Okuma mı Dinlemek mi?

Kitap okuma, Türkiye’de çocuk yaşlardan başlayarak insanların edinmeye çalıştığı bir alışkanlıktır. Ancak kültür kodlarımız ve içinde yaşadığımız toplumun bir özelliği olsa gerek kitapları okumayı değil kitapları dizilerden öğrenmeyi seviyoruz. Üstelik kitapların aşırılaştırılmış sahnelerle çarpıcı bir hal aldığı dizi ve filmleri izledikten sonra kitaba yöneliyoruz.

Sonuç ne mi oluyor? Büyük bir hayal kırıklığı! Çünkü kitaptan beklenti sanatsal değil daha çok aşırılaştırılmış bir senaryo. Türkiye’de kitap okuma konusunda durum böyleyken dünyada bir trend haline gelen Storytel anlayışının ülkemizde de trend olduğunu bilmelisiniz. Peki, Storytel anlayışını ön plana çıkaran detaylar neler? Gelin daha yakından bir bakalım!

Kitap Dinlemek vs Kitap Okuma

Kitap okuma konusunda zayıf bir kültüre sahip olmanın da neden olduğu sorunları çözemesek de en azından kitapları dinleme konusunda bir çözüm bulduk. Storytel, dünyanın en kapsamlı kitap hazinesi olarak da ifade edilebilir. Burada kitapların seslendirilmiş hallerini bulabilirsiniz.

Storytel, dünya çapında bir uygulama olması nedeniyle sadece Türkçe kaynaklar da bulunmuyor. Birbirinden değerli eserleri bulabileceğiniz bu uygulama sayesinde sesli kitap deneyimini yaşayabileceksiniz. Ücretli bir uygulama olmasına rağmen çok yoğun bir şekilde tercih edilen bu aplikasyonun başarısı gün geçtikçe artıyor. Özellikle de kitap okuma konusunda daha isteksiz bir nesil yetişmesinin Storytel gibi uygulamalar konusundaki önemi büyüyor.

Siz de kitap okuma noktasında başarılı biri olduğunuzu düşünmüyorsanız mutlaka sesli kitap alternatifine bir göz atmalısınız.

Storytel Uygulamasında Neler Var?

Storytel, içerik bakımından oldukça kapsamlı bir alt yapıya sahiptir. Bu nedenle de kaliteli bir kütüphane olmayı başarıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün eserlerinden Ahmet Ümi’e ve Ayşe Kulin’e kadar her konuda başarılı seçenekler vaat ediyor.

Kitaplarla aranızı iyileştirmek belki de daha da uzaklaşmak. Storytel’in nasıl bir etki yaratacağını düşündüğünüzde herkes için etkisi farklı olabiliyor. Bu nedenle de uygulamayı denemenizde fayda var. Bu sayede sesi kitapların sizin üzerinizde bıraktığı etkiyi yakından anlama şansı bulabileceksiniz. Özellikle de daha önce hiç tanımadığınız yazarların eserlerini dinlemek yaşamınızda farklı ufuklara kapı aralayabilir. Kubist olarak bu trendi incelemenizi öneriyoruz.

Cevap bırakın