Neden Yapıyoruz?”

Kubist - Keşfet- Öğren - Öğret

 

Pandeminin hayatımıza girmesi ile birlikte hepimiz, her gün bir kayıp yaşadık. Önce sokaklardan, parklardan, sonra okullarımızdan, işimizden ve en önemlisi sevdiklerimizden uzaklaşmak zorunda kaldık. Ha bitti ha bitecek derken gelecek için kurduğumuz hayalleri bile kuramaz olduk.

Kendimizle baş başa kalmak, bireysel gelişimimiz için yatırım yapmanın ve bilginin ne kadar önemli olduğunu acı bir şekilde de olsa anlamamızı sağladı.

Nefes almak için kendimizi teknoloji dünyasının içine attık. Pandemi boyunca, çevrimiçi dünya üzerinden yemekten spora, hobi setlerinden eğlenceye, eğitime kadar bir sürü hizmeti satın aldık.

Birçok sektör, kuruluş, uzman ve çevrimiçi platformlar tarafından tanıtım kampanyaları ve reklamlar ile yüzlerce içeriğe boğulduk.

İçeriklerin çeşitliliği ve aynı konuda birbirinden farklı birçok uzmana tek bir yerden ulaşılamaması, kendimize en doğru yatırımı yapmamızın önünde engel teşkil etti.

En özgür yerde olduğumuzu düşündüğümüz sosyal medya ve dijital dünya, ne istediğimizi anlayıp gerçek ihtiyaçlarımıza ulaşmak hususunda nihai kararı verme yetimizi kısıtladı.

Yaptığımız her şeyi sonuçta mutlu olmak için yapmıyor muyuz? O zaman bizi mutlu edecek bilgi ve deneyimlere en sağlıklı şekilde ulaşmayı hak ediyoruz.