normalegitim

Online Canlı Eğitimler mi Normal Eğitim mi?

 

Online canlı eğitimler, 2020 yılında insan yaşamında yepyeni bir kavram olmayı başarırken bu eğitimlerin normal eğitimle karşılaştırması söz konusu olur. Eğitimlerin başarısını etkileyen faktörler ve bu faktörlerin insan yaşamına sirayet etmesi değerlendirildiğinde ne tür sonuçların alınacağı konusunda soru işaretleri artmaya devam ediyor. Bu anlamda karşılaştırmayı yaparken avantaj ve dezavantajları ele almak daha doğru olur.

Online Canlı Eğitimler ve Normal Eğitim Karşılaştırması

Online eğitimler ve normal eğitimlerin kıyaslanması esnasında avantaj ve dezavantajları etkileyen belli başlı unsurlar vardır. Zaman yönetimi, verimlilik ve eğitim kalitesi bu noktada üzerinde durulması gereken hususlardır.

Zaman Yönetimi

Online eğitimlerin insan yaşamında en çok etkilediği konu zamanın yönetilmesidir. Zira zamanı doğru yönetmekte sorun yaşayan bireylerin normal eğitimlere odaklanamadığı görülüyordu. Bu durumda normal eğitimin kalitesi düşüyor ve verimlilik konusunda soru işaretleri gündeme geliyordu. Dijitalleşme ile birlikte insanlar artık zamanlarını daha iyi planlıyor ve eğitim için daha az zaman ayırıp daha çok verim alabiliyor.

Eğitim için ayrılan zamanın azalmasında aslında eğitim öncesi ve sonrasındaki etkinliklerin ortadan kalkması durumu etkili oluyor. Online eğitime bağlanmak için altınızda bir şort varken dahi bir sorun yaşamazken normal eğitimlere katılmak için kıyafet seçmekle başlayan bir yığın süreç sizleri bekler. Bu süreç de size ciddi manada zaman kaybettirir.

Verimlilik

Normal eğitimlerde genellikle bir kısım katılımcının ilgisini kaybettiği bir kısmın da kaybetmek üzere olması eğitimin verimliliğini düşürür. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de eğitim ortamının kasvetli olmasıdır. Online eğitimde kasvetli bir ortam yerine kişinin kendini en rahat hissettiği ev ortamında eğitime katılması mümkündür. Ev ortamında olmak bir yerde aşırı rahatlığı tetikleyebilse de eğitime katıldığının bilincinde olan bireyler daha kaliteli çıktılar elde eder.

Eğitim Kalitesi

Kurumsal eğitimlerin kalitesini destekleyen bir bakıma konuşmacı ve eğitmenlerdir. Normal eğitimler gerçekleştiğinde başarılı konuşmacı ve eğitmenleri davet etmek oldukça zahmetlidir. Ancak online eğitimler için aynı kişileri ikna etmek çok daha kolaydır. Bu da kurumsal etkinliklerin bireyler için sağladığı ayrıcalığı ön plana çıkarır. Tabii bu ayrıcalığın temelinde online canlı eğitimler vardır.

Siz de online canlı eğitimler ile ilgili başarılı seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız Kubist’i takip etmelisiniz.

Cevap bırakın