Online Dijital Eğitim Araçları

Online Dijital Eğitim Araçları ile Etkileşimi Arttırın

Online Dijital Eğitim Araçları ile Etkileşimi Arttırın

Online dijital eğitim araçları ile etkileşiminizi arttırmak istiyorsanız bu konuda kullanabileceğiniz birbirinden özel araçlar var. Bu araçları daha yakından inceleyerek neler yapabileceğinize bir göz atmak ister misiniz? Kubist olarak sizin için hazırladığımız harika listeyi inceleyin ve ayrıcalıklarla dolu etkileşim olanaklarına kapı aralayın!

Kahoot

Online dijital eğitim araçlarından bir tanesi olarak kabul edilen Kahoot, okullarda ve eğitim kurumlarında en çok tercih edilen bir seçenektir. Online web tarayıcısı ya da mobil uygulama olarak kullanılabilen seçeneklerden bir tanesi olan Kahoot, kullanıcılar tarafından oluşturulan çoktan seçmeli sınavlar olarak değerlendirilebilir. Oyunlaştırma mantığı üzerine kurulan bu uygulamanın çok kullanışlı olduğunu söylemek gerekir.

Quizizz

Dijital eğitim araçları arasından çok yoğun kullanılan seçeneklerden bir tanesi olan Quizizz, adından da anlaşılacağı üzere küçük Quizler oluşturmaya yarar. Bu nedenle de oldukça başarılı seçeneklere kapı aralar. Öğrencilerin konular üzerindeki öğrenme seviyelerini ve ilerlemelerini ele alan bu uygulama sayesinde dijital eğitim araçlarının kalitesinden faydalanmak çok başarılı olur.

Mentimeter

İsveç merkezli bir firma tarafından geliştirilen Mentimeter, interaktif sunumlar oluşturmak amacıyla tercih edilen oldukça değerli uygulamalardan bir tanesidir. Mentimeter’in dijital eğitim araçları arasındaki değeri son dönemde online eğitimlerin artış göstermesiyle birlikte yükselmiştir. Bu nedenle de sizin gibi etkileşimi arttırmak isteyen kimseler için Mentimeter kullanmak oldukça değerli olacaktır.

Dijital araçlara olan ihtiyaç COVID-19 pandemisi ile birlikte bambaşka seviyelere ulaşmıştır. İnsanların dijital eğitimlerle birlikte tercih ettikleri yöntemlerin değişmesi dijitalleşme sürecini tetiklerken bu konuda birbirinden özel çalışmalar gerçekleştirildiği kabul edilir.

Dijital eğitimlerle alakalı siz de kusursuz çözümlerden faydalanmak istiyorsanız yukarıda ifade ettiğimiz alternatiflerden bir ya da birden fazlasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamaların yanı sıra dijital eğitim aracı olarak kabul edilen pek çok seçenek vardır. Size en uygun olduğunu düşündüğünüzü seçin ve kalite odaklı seçeneklerden faydalanmaya başlayın!

Kubist olarak online dijital eğitim araçları ile ilgili sizlere kusursuz destek sağlamayı arzu ediyoruz. Bu konuda ücretsiz eğitimler ve çeşitli organizasyonlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bizi takip edin ve ayrıcalıklarla dolu serüveni bizimle yaşayın!

Cevap bırakın