Online Eğitim Uygulama Platformları

Online Eğitim için En İyi Uygulamalar

Online eğitim insan yaşamında çok özel bir yer edinmeyi başarırken insanların online eğitim alarak daha kaliteli bir yaşama kapı aralaması mümkün oluyor. Bu kapsamda birbirinden değerli eğitimlere kapı aralayan uygulamaların neler olduğuna bir göz atmak gerekir. Eğer siz de evden, ofisten ya da toplu ulaşımla ilerlerken bir mobil uygulama ile eğitimlerin keyfini çıkarmak istiyorsanız aşağıda sizler için sıraladığımız seçeneklere mutlaka bir göz atmalısınız.

Google Classroom

Google’ın online eğitimlerle alakalı kullanıma sunduğu en değerli uygulamalardan bir tanesi olan Google Classroom, son dönemde çok indirilenlerden bir tanesi. Ödev takibi ve diğer pek çok seçeneğin gerçekleştirilmesini mümkün kılan bu uygulama öğrencilerin vazgeçilmezidir.

Google Forms

Online eğitimlerin insan yaşamını etkisi altına alması sayesinde tercih edilen online uygulamaların çeşitliliği her geçen gün artıyor. Bu kapsamda akla gelen ilk seçeneklerden bir tanesi de Google Forms oluyor. Microsoft Excel tarzı bir uygulama olan Google Forms’ta takip işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz gibi çeşitli anketler de oluşturabileceğinizi unutmamalısınız.

Zoom

Online eğitimler dendiğinde akla gelen ilk seçeneklerden bir tanesi de hiç şüphesiz Zoom olur. İnsanların eğitim ve toplantılarını gerçekleştirmeleri için tercih ettikleri Zoom en kaliteli online video konferans seçeneklerinden biridir. Ses ve görüntü kalitesi düşünüldüğünde Zoom diğer bütün online eğitim uygulamalarına nazaran kusursuz bir alternatiftir. Siz de eğitim konusunda muhteşem bir tercihten fayda sağlamak istiyorsanız mutlaka Zoom’a bir göz atmalısınız.

Prezi

Online eğitimlerin öncesinde de çok yaygın bir şekilde kullanılan Prezi, eğitimlerin çevrimiçi ortama taşınması ile birlikte çok daha değerli bir özelliğe sahip olmuştur. Bilhassa sunum hazırlamak isteyen kişilerin tercih ettiği seçeneklerden bir tanesi olan Prezi’nin diğer uygulamalardan farklı olarak daha interaktif bir kullanım sağlamasıdır. Online bir şekilde gerçekleşen ders ve eğitim süreçleri için kesinlikle Prezi kullanmanızı öneriyoruz.

Kubist olarak online ders süreçlerinde gerek öğrenciler gerekse de kurumsal yapıların dijitale adaptasyonunu destekliyoruz. Bizler de dijital dünyaya ayak uydurmak konusundaki trende ayak uydurmanız adına geliştirdiğimiz eğitimlerle sizlerin en büyük destekçisi oluyoruz. Bizi takip etmeye devam!

Cevap bırakın