dijitaal neden

Ücretsiz Canlı Eğitimler Neden Tercih Ediliyor?

 

Ücretsiz canlı eğitimler, 2020 yılında insanların hayatınca ciddi manada yer edinmeyi başarmıştır. Öğrenci, çalışan ya da emekli hemen herkesin yaşamında yer alan eğitimlerin internet aracılığıyla gerçekleştirilmesi çok ciddi bir kitlenin eğitimleri takip etmesine de zemin hazırlamıştır. Peki, internetten gerçekleşen canlı eğitimlerin bu denli takip edilmesinde nedenler nelerdir? Ücretsiz canlı eğitimler diğer eğitimlerden neden daha çok ilgi görüyor?

Online eğitimlerin yüz yüze eğitimlerin yerini aldığı bir ortamda insanların bu kararı almasındaki temel motivasyon hijyen olmuştur. Zira hijyen açısından sorunlu görülen toplantı salonları ve kongre merkezleri boş kalmış insanlar bir ekran karşısına geçmeyi yeğlemiştir. İnsanların bu kararı kabul edilebilir olurken ücretsiz eğitimlerin de çok tercih edilmesindeki nedeni tahmin etmek zor değildir.

Ücretsiz Canlı Eğitimler ve Çekicilik

Toplumsal olarak bir şeyin ücretsiz olması onun değersiz olduğu algısının ortaya çıkmasına neden olur. Zira kalite ve ücret algısı öylesine iç içe geçmiştir ki ücretsiz olan daima öteki olmuştur. Ancak pandemi döneminde ücretsiz eğitimlere olan bakış açısı bu şekilde olmamıştır. İnsanlar ücretsiz ulaşabilecekleri eğitimlere gittikçe ilgi göstermiştir. İlginin artması ve uzun vadede eğitimlerin daha geniş kitlelere ulaşması önemli bir çekicilik ortaya çıkarmıştır.

Pandemi döneminde insanların ücretli canlı yayınları da izlediği ifade edilebilirken farklı ekonomik sınıflara mensup bireylerin canlı yayınlar konusunda ücretsiz tercihlerde bulunması gayet anlaşılabilirdir. Bu anlamda geniş kitlelere ulaşarak başarı yakalamak isteyen eğitimlerin ücretsiz gerçekleşmesi daha değerli kabul edilir.

Kubist ve Ücretsiz Eğitim İmkanları

Ücretsiz eğitimlerin gün geçtikçe daha da önemli bir noktaya taşındığı düşünüldüğünde Kubist, harika fırsatlar yaratmayı başarır. Bu nedenle de ücretsiz canlı eğitimlerin gün geçtikçe çeşitlendiğini ifade etmek gerekiyor. İster bir öğrenci olun ister bir çalışan ücretsiz eğitimler sayesinde çok özel fırsatları Kubist sayesinde elde edebilirsiniz.

Her geçen gün farklı konularda çözümler ortaya çıkaran Kubist, Türkiye’nin en güncel ve kaliteli canlı eğitim platformu olmayı arzu eder. Siz de birbirinden özel eğitimlerden faydalanmak isterseniz Kubist ile sizi bekleyen fırsatları bir değerlendirin! Sizi bekleyen çok özel eğitimler var!

Cevap bırakın