Yeni Platform Clubhouse

Yeni Popüler Platform: Clubhouse

 

Sosyal medyada kullanıcıların farklı arayışları kaliteli seçeneklerin gündeme gelmesini başarıyor. Bu anlamda son dönemin en popüler seçeneklerinden bir tanesi Clubhouse çok ciddi bir kitle elde etmeyi başardı. Instagram, Twitter ve Facebook gibi devlerin arasında kendine yer edinmeye çalışan bu platformun kullanıcılarına neler sunduğunu merak ediyor musunuz? Cevabınız evetse bu konuda detaylara gelin daha yakından bir göz atalım!

Clubhouse, alışılmış sosyal medya platformlarının aksine ses temelli bir yaklaşım sunuyor. Yani fotoğraf atıp insanların gözüne hitap etmeyi değil merak ettiğiniz ve konuşmak istediğiniz konularla ilgili ses paylaşabiliyorsunuz. Özel sohbet odaları kurmak ve burada sohbet etmek amacıyla tercih edilen bu alternatif mecranın diğer platformlara göre daha aklı başında insanlar tarafından kullanılması dikkat çekiyor.

Clubhouse Ne İşe Yarar?

Yazı ve görsel paylaşımının söz konusu olmadığı Clubhouse platformunda herhangi bir akış da yok. Bu nedenle de klasik sosyal medya platformlarına alışmış olan kullanıcıların bu alternatifi yadırgaması söz konusu olabilir. Ancak alıştığınızda kullanmaktan vazgeçemeyeceğiniz bir seçenek olacağı gerçek.

Sosyal medya kullanıcılarının yazı ve görsellerle kirletilmiş zihinlerden uzaklaşmak adına tercih ettiği bu mecrada dilediğiniz konuda bir oda bularak oraya katılabiliyorsunuz. Fikir üretmek ve bu fikirler üzerinden daha samimi sohbetler etmek amacıyla kullanabileceğiniz bu yeni mecrada daha eğlenceli vakit geçirebileceğinizi asla unutmamalısınız.

Bu Platformu Nasıl Kullanabilirsiniz?

Dijital alanda oldukça kaliteli bir platform olmayı başaran Clubhouse’u kullanmak için mobil cihazınıza uygulamayı indirmeniz gerekir. Cihazınıza indirdiğiniz uygulamada kendinize bir profil adı seçerek hesabınızı SMS doğrulaması ile onaylamalısınız. Henüz Android için kullanımı mümkün olmadığından bu işlemleri sadece Apple kullanıcıları yapabiliyor.

Hesabınızın onaylanması sonrasında bu platformda pek çok oda sizleri bekliyor olacak. Konusu ve konuşmacıları sizin ilginizi çeken bir odayı seçerek konuşmaları dinlemeye başlayabilirsiniz. İlginizi çeken konuşmaları dinleyerek keyifli vakit geçirebilir ya da konuşmayı beğenmediğinizde ayrılabilirsiniz.

Sosyal medya anlayışını oldukça ciddi bir şekilde değiştiren bu alternatif beklentilerinizi bir nebzze farklılaştıracak. Bu popüler uygulamayı kullandıktan sonra sürekli bir şeyler dinlemek isteyeceğinizi siz de göreceksiniz.

Sosyal medya ve yeni dijital ortam ile alakalı eğitimlerimizi takip ederek Clubhouse gibi platformlarla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın